Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Eksperti: Tiesu budžetam jābūt savstarpēji saistītam ar sasniegtajiem rezultātiem

Tiesu budžetam ir jābūt savstarpēji saistītam ar sasniegtajiem rezultātiem, secinājuši starptautiskās apaļā galda diskusijas par tiesu budžeta veidošanas veidiem dažādās Eiropas valstīs dalībnieki.

Kā aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijas pārstāve Lauma Legzdiņa, apaļā galda diskusijas mērķis bija veicināt tiesu budžeta sistēmas attīstību Latvijā, padziļināti apspriežot dažādus un novatoriskus veidus tiesu un tiesu sistēmas budžetu izstrādei un pārvaldīšanai.

Diskusijas laikā eksperti no Itālijas, Somijas, Igaunijas, Īrijas, Nīderlandes un Francijas dalījās ar savu valstu pieredzi attiecībā uz budžeta veidošanu, kā arī piedalījās diskusijās par iespējamajiem uzlabojumiem Latvijas tiesu budžetu veidošanā.

Apaļā galda diskusijā Eiropas Padomes Komisijas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) projekta vadītājs Leonīds Antohi kopā ar uzaicinātajiem ārvalstu ekspertiem, Tiesu administrācijas, Tieslietu ministrijas, un Eiropas Sociālā fonda projekta "Justīcija attīstībai" pārstāvjiem pārsprieda jautājumus ne tikai par tiesu pārvaldības un tiesu sistēmu finansēšanas labās prakses piemēriem ekspertu pārstāvētajās valstīs, bet arī par tiesu budžetu kā instrumentu un mehānismu, ar kura palīdzību iespējams motivēt tiesas ierosināt pārmaiņas tiesu darba organizēšanā. Diskusijās iesaistītās puses bija vienisprātis, ka tiesu budžetam jābūt savstarpējā saistītam ar sasniegtajiem rezultātiem, norādīja Legzdiņa.

Diskusijas galvenie secinājumi un rekomendācijas no ārvalstu ekspertiem par Latvijas tiesu sistēmas budžeta veidošanu būs iekļauti Tieslietu sistēmas novērtējumā attiecībā uz tiesu sistēmas darbības sadaļu, ko izstrādā Eiropas Padomes Komisiju CEPEJ sadarbībā ar projektu "Justīcija attīstībai". Bet jau sarunu gaitā visi klātesošie atzina, ka veiktspējīga tiesu administrēšana balstās uz snieguma rezultātiem. Tā kā tiesvedība ir ļoti dārgs process, nopietni jāpārdomā tiesu efektivitāte, secināja sarunu dalībnieki.

CEPEJ kā novērtējuma veicējs tika izvēlēta, pamatojoties uz tās ekspertu ilggadējo pieredzi tiesiskuma attīstībā Eiropas Padomes 47 valstīs, tās rīcībā esošajiem resursiem, metodoloģijām un labākās prakses standartiem padziļinātai izpratnei un ekspertīzei par Eiropas tieslietu sistēmu attīstību, kā arī ņemot vērā jau pastāvošo veiksmīgo Latvijas valsts institūciju pieredzi sadarbībā ar komiteju.

Līdz 2018.gada beigām CEPEJ komisija izstrādās Latvijas tiesu sistēmas novērtējumu, tajā ietverot procesu efektivitātes un kvalitātes, neatkarības un attīstības potenciāla vērtējumu.

Top komentāri

LR tiesas nesargā iedzīvotājus
L
Latvijas tiesas nesargā iedzīvotāju parasto pret valsts un pašvaldību patvaļu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Koronavīruss skāris jau 55 Latvijas novadus(7)

Aizvadītajā diennaktī saslimšana ar Covid-19 konstatēta iedzīvotājiem vēl divās pašvaldībās - Durbes un Preiļu novados, līdz ar to jaunais koronavīruss skāris jau 55 Latvijas vietvaras, lieci...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas