Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tiesu sistēma

Tiesu vadībai saglabā termiņa ierobežojumu

Saeima, skatot otrreizējai caurlūkošanai nodotos grozījumus likumā Par tiesu varu, ceturtdien atstāja spēkā ierobežojumu rajonu (pilsētu) tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt amatu ne vairāk kā divus piecu gadu pilnvaru termiņus pēc kārtas. Iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas sēdē uzaicinātie tiesu priekšsēdētāji bija izrādījuši lielu pretestību ierosinājumam liegt viņiem iespēju atrasties amatā ilgāk nekā desmit gadu.

Virza liegumu tiesas priekšsēdētājam ieņemt vairāk kā 10 gadus amatā

Saeimas Juridiskā komisija šodien nolēma virzīt uz Saeimu, otrreizējai caurlūkošanai, grozījumus likumā Par tiesu varu, tādējādi atbalstot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt priekšsēdētāja amatu vairāk nekā divus termiņus jeb desmit gadus no vietas.

Vējonis neizsludina grozījumus likumā Par tiesu varu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā Par tiesu varu, norādot, ka lēmums atcelt ierobežojumu rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt minēto amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas nav vērsts uz tiesu sistēmas attīstību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide