Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tiesu sistēma

Levits: Tiesu darbu var vērtēt kritiski, bet tas jādara argumentēti

Tiesnešiem ir jāspēj vieglā, uztveramā un saprotamā veidā skaidrot tiesas darbu, vienlaikus spriežot tiesu tā, kā, viņaprāt, tas būtu pareizi un taisnīgi, neraugoties uz sabiedrības viedokli, šodien grāmatas "Tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu" atvēršanas svētkos sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Bordāns: Ir ziņas, ka tiesu sistēmas vadībai gatavo "mantiniekus"

Ir ziņas, ka kāds Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja un ģenerālprokurora amatā vēlas apstiprināt sev pietuvinātus cilvēkus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Bičkovičs: Katrs tiesnesis tiesas zālē ir Latvijas tiesu sistēmas seja

Katrs tiesnesis tiesas zālē ir Latvijas tieslietu sistēmas seja visiem tiem cilvēkiem, kas ir vērsušies tiesā un bieži vien tur nonākuši vienīgo reizi dzīvē, piektdien notikušajā Tiesnešu konferencē pauda Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Savā uzrunā Bičkovičs atskatījās uz paveikto tiesu jomā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Viņš izcēla 1992. gadā pieņemto tiesu pamatlikumu Par tiesu varu, 1995. gadā izveidoto trīspakāpju tiesu sistēmu, administratīvo tiesu izveidošanu, 2006. gadā pabeigto pāreju uz tīro trīs instanču tiesu sistēmu, kā arī šogad pabeigto tiesu teritoriālo reformu.

Tiesu vadībai saglabā termiņa ierobežojumu

Saeima, skatot otrreizējai caurlūkošanai nodotos grozījumus likumā Par tiesu varu, ceturtdien atstāja spēkā ierobežojumu rajonu (pilsētu) tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt amatu ne vairāk kā divus piecu gadu pilnvaru termiņus pēc kārtas. Iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas sēdē uzaicinātie tiesu priekšsēdētāji bija izrādījuši lielu pretestību ierosinājumam liegt viņiem iespēju atrasties amatā ilgāk nekā desmit gadu.

Virza liegumu tiesas priekšsēdētājam ieņemt vairāk kā 10 gadus amatā

Saeimas Juridiskā komisija šodien nolēma virzīt uz Saeimu, otrreizējai caurlūkošanai, grozījumus likumā Par tiesu varu, tādējādi atbalstot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt priekšsēdētāja amatu vairāk nekā divus termiņus jeb desmit gadus no vietas.

Vējonis neizsludina grozījumus likumā Par tiesu varu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā Par tiesu varu, norādot, ka lēmums atcelt ierobežojumu rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt minēto amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas nav vērsts uz tiesu sistēmas attīstību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide