Laika ziņas
Šodien
Apmācies

FOTO: Brāļi Dukuri nogādā Slokas dzīvnieku patversmei ziedoto pārtiku 4000 maltītēm

8. marta dāvanas saņēma arī Slokas dzīvnieku patversmes suņi un kaķi. Sadarbībā ar SMScredit.lv un 4finance Labie darbi norisinājās labdarības kampaņa sociālo tīklu vietnē Facebook, kur lietotāji varēja dalīties ar ierakstu par maltītes iegādi Slokas patversmes suņiem un kaķiem. Projektā divu nedēļu laikā iesaistījās 4000 cilvēku, kuri, daloties ar ziņu par ziedojumu, palīdzējuši iegūt Slokas dzīvnieku patversmei 4000 bezmaksas maltītes.

Pateicoties cilvēku iesaistei un iniciatīvai, SMScredit.lv kolektīvs kopā ar latviešu skeletonistiem Martinu un Tomasu Dukuriem aizvadītajā nedēļā uz Slokas dzīvnieku patversmi nogādāja pārtikas iepakojumus, kas patversmes iemītniekiem nodrošinās 4000 ēdienreizes.

"Ņemot vērā, ka bez saimniekiem palikušo dzīvnieku skaits Latvijā strauji nerūk un arī patversmēm nemazinās nepieciešamība pēc dažāda veida atbalsta, mēs par savu pienākumu uzskatām sniegt palīdzīgu roku tiem, kuriem tas ir nepieciešams un kuri paši par sevi nav spējīgi parūpēties - šajā gadījumā tie ir cilvēku sabiedrotie - dzīvnieki. Ir skaidrs, ka nepieciešamais atbalsts ir milzīgs un to nav iespējams nodrošināt uzreiz, taču to ir iespējams darīt soli pa solim, palīdzot ne tikai ar finansiālo ieguldījumu, bet arī citos veidos, piemēram, sakopjot patversmju teritorijas, ziedojot pašiem nevajadzīgās, bet dzīvniekiem noderīgās lietas - segas, kartonu vai vienkārši kādreiz aizbraucot ciemos un izvedot kādu noskumušu suni pastaigā svaigā gaisā,” par SMScredit.lv un “4finance Labie darbi” iniciatīvu stāsta AS 4finance Latvia mārketinga daļas vadītājs Harijs Poikāns.

Kā min Slokas dzīvnieku patversmes uzturētājs Oskars Millers, šobrīd lielākā daļa no patversmes finansējuma sastāv no pašu darbinieku un sabiedrības ziedojumiem ar kuriem diemžēl nepietiek, lai nodrošinātu visas dzīvnieku vajadzības. “Ar Slokas pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem pietiek tikai pirmajām 14 uzturēšanas dienām, taču mūsu personāls dara visu iespējamo, lai neviens dzīvnieks, ja vien tas nav bezcerīgi slims vai agresīvs, netiek iemidzināts ne pirms, ne pēc likumā noteiktajām 14 dienām.”

Šā gada SMScredit.lv akcijā iesaistījās ne tikai sabiedrība, bet arī godalgotie latviešu skeletonisti Martins un Tomass Dukuri. Abu sportistu ģimenēs dzīvo suns un kaķis, kuriem tīk rūpes kā par pilnvērtīgiem ģimenes locekļiem un labākajiem draugiem.

“Arī man ir suns un mans suns ir daļa no manas ģimenes. Redzot, cik daudz Latvijā ir dzīvnieku, kuri ir pamesti likteņa varā, un redzot, cik liela sabiedrības daļa cenšas savu spēju robežās, lai viņus atbalstītu, arī es ņemu piemēru un vēlos ar savu dalību pievienoties, iedvesmojot un aicinot citus nepalikt malā,” pauž astoņkārtējais pasaules čempions un divkārtējs Olimpisko spēļu sudraba medaļu ieguvējs skeletonā Martins Dukurs.

“Abi ar brāli Martinu, iesaistoties šajā labdarības akcijā, vēlamies mudināt ikvienu savā steidzīgajā ikdienas ritmā rast kādu brīdi, lai aizbrauktu apraudzīt un izvestu pastaigā cilvēku uzticamākos draugus - dzīvniekus. Ne vienmēr ir nepieciešami lieli finanšu ieguldījumi, lai dzīvniekos radītu prieku un patīkamāku vidi viņiem apkārt,” aicina pieredzējušais un godalgotais latviešu skeletonists Tomass Dukurs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 459

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ušakovs atceļ Bemhenu no RS vadītāja amata(39)

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) atcēlis Leonu Bemhenu no Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētāja amata vismaz uz izmeklēšanas laiku saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vei...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas