Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Iedzīvotāji sašutuši par vilciena Reņģe – Rīga atcelšanu

Šorīt pēdējā reisā devās vilciens Reņģe – Rīga. No Lietuvas pierobežas cauri Aucei, Apguldei un Jelgavai šis vilciens gadiem ilgi nodrošināja satiksmi ar galvaspilsētu, bet tagad tiek slēgts kā nerentabls. Iedzīvotājus visvairāk satrauc tas, ka grantētie ceļi jau šobrīd ir izbraucami ar grūtībām, un var gandrīz garantēt, ka pavasarī ceļi nebūs izbraucami.

«Novada domē bija tikšanās, kas ilga divarpus stundas. Gan Auces, gan Dobeles un Saldus novadu iedzīvotāji tiek atbīdīti malā no jebkādas attīstības. 2006. gadā atcēla vilcienu, ko izmantoja daudzi skolēni, un joprojām nav atrisināta tā problēma, ka visi bērni autobusā fiziski netiek iekšā, un vecāki ved viņus no Bēnes uz iepriekšējo pieturu. Ir ceļa posmi, kas ir ļoti smagi, un atkušņa laikā šie cilvēki pilnīgi tiek atgriezti no pārējās pasaules. Valstij nav redzējuma, kā jāattīstās reģioniem – pieņemot ekonomiski pamatotus lēmumus, neviens neskatās, kas notiks ar cilvēkiem,» norādīja Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis.  Iedzīvotāji nedēļas laikā savākuši 2467 parakstus, prasot neatcelt vilcienu.

Tomēr pēdējais reiss noritēja bez protesta akcijām, vienīgi vairāki iedzīvotāji stacijās fotografēja vilcienu. Acīmredzot par godu pēdējam reisam bija norīkots augstāka komforta vilciens, kas pirms tam bija kursējis uz Ventspili. Arī šis reiss jau kopš 15. februāra ir slēgts. Aptaujātie pasažieri atzina, ka nesaprot motivāciju, kāpēc vilcienu atceļ, jo ar to varēja Jelgavā un Rīgā nokļūt ātrāk un lētāk, varēja arī pārvadāt velosipēdus. Pasažieri sprieda, ka autoceļu uzturēšana un autobusu satiksmes nodrošināšana valstij kopumā izmaksās dārgāk nekā vilciena saglabāšana. Turklāt ar autobusiem visi ceļa posmi pavasara šķīdonī nemaz nav izbraucami.

VSIA Autotransporta direkcija (ATD) sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Maļuha norādīja, ka vilcienu satiksmi ar autobusu reisiem aizstās eksperimentālā  kārtā uz trīs mēnešiem. Pēc tam tiks izvērtēti pasažieru plūsmas apjomi un alternatīvā satiksmes veida priekšrocības un trūkumi. Lai nodrošinātu autobusu kustību, VAS Latvijas Valsts ceļi izdeva rīkojumu par ceļu uzturēšanas klases paaugstināšanu no C uz B līmeni problemātiskākajiem autoceļu posmiem. Vissarežģītākajā posmā Vītiņi-Vadakste tikšot izvērtētas specifiska transporta norīkošanas iespējas vai galējas nepieciešamības gadījumā - maršruta korekcijas, sūtot autobusu caur Jaunauci. Iedzīvotāji stāsta, ka šajā 20 km posmā ar automašīnu nākas braukt pat stundu.

Lai autobusa biļetes cenu pēc iespējas tuvinātu vilciena biļetes cenai, ATD speciālisti kopā ar autopārvadātājiem izvērtēs mēnešbiļešu ieviešanas iespējas autobusu maršrutos, ko turpmāk izmantos pasažieri, kuri līdz šim pārvietojās pa dzelzceļu un izmantoja mēnešbiļetes. Ja vienošanās šajā jautājumā tiks panākta, pasažieri mēnešbiļetes ar vērā ņemamu atlaidi varēs iegādāties jau marta sākumā. 

(papildināta ar foto)

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 245

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Klāt pēdējā karstā diena šomēnes

Ceturtdienas rītā tikai vietām Latvijā debesis sedz mākoņi, tie nenes būtiskus nokrišņus, liecina meteoroloģiskā informācija. Ceturtdien Latvijā, izņemot piekrasti, gaisa temperatūra paaugstināsies ...

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī(19)

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt na...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas