Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atis Rozentāls

Priekšplānā iznāk personības(21)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārskatā par partiju deklarētajām finanšu saistībām priekšvēlēšanu aģitācijā uzskatāmi parādīts, ka neviena no Latvijas partijām, kas piedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, nav iztērējusi ne tuvu pusei no likumā atļautajiem līdzekļiem. Līdere ir partija Saskaņa, kas līdz 20. maijam bija iztērējusi 187 024 eiro, bet arī tas ir mazāk par pusi no atļautajiem vairāk nekā 430 tūkstošiem eiro. Atjauninātu statistiku par partiju tēriņiem KNAB sola piektdien.

Pārbaudīs "lietuviešu projekta" ēkas(3)

Ekonomikas ministrija (EM) izsludinājusi iepirkumu par padziļinātu 464. sērijas daudzdzīvokļu ēku jeb tā dēvētā lietuviešu projekta izpēti, turpinot jau agrāk sākto padomju laikā būvēto ēku stāvokļa analīzi. Ministrija vēlas apzināt tipveida daudzdzīvokļu dzīvojamo māju nesošo konstrukciju un to savienojumu mezglu tehnisko stāvokli un piedāvāt tipveida tehniskos risinājumus, lai palīdzētu iedzīvotājiem un pārvaldniekiem rūpēties par ēku drošību un ilgmūžību, tostarp nepieciešamības gadījumā veikt ēku atjaunošanu vai konstrukciju pastiprināšanu.

Baidās nonākt perifērijā(8)

Pretēji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) plāniem Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) ierosinājis izveidot pierobežas novadu, kurā apvienotos Viļakas un Baltinavas novads, kas pašlaik iezīmēti jaunā Balvu novada teritorijā, kā arī Ciblas un Kārsavas novads, kas ministrijas nākotnes plānos atrodas jaunajā Ludzas novadā.

Kaimiņu apvienošanās alternatīvas Vidzemē(5)

Diskusijas par plānoto reģionālo reformu Līgatnes vārds izskan tad, ja kāds vēlas pierādīt Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) uzzīmētās kartes absurdumu.

Divās pašvaldībās mērus nomaina vai vēlas nomainīt ar vietniekiem(2)

Jēkabpils pilsētai un Burtnieku novadam ir maz kopīga, šīs pašvaldības atrodas arī dažādos plānošanas reģionos. Taču viena pazīme sakrīt – abās pašvaldībās aprīļa otrajā pusē tiek mainīta domes vadība, turklāt abos gadījumos mēru gāzēji ir viņu vietnieki. Runājot par domstarpībām, argumenti ir dažādi, bet ieskanas arī jautājumi par attieksmi pret teritoriālo reformu. Abos gadījumos pie varas nāk vairāk pieredzējuši vietējie politiķi, kas nomaina pirms diviem gadiem pirmoreiz ievēlētus domju vadītājus.

Streikos ne jau četrdesmit eiro dēļ(12)

Tas ir valdības, ministrijas un ministres attieksmes, nevis 40 eiro bruto algas paaugstināšanas jautājums – gandrīz vieniem un tiem pašiem vārdiem pedagogu gaidāmā streika situāciju Dienai raksturoja divu starpnovadu arodorganizāciju vadītājas. Pedagogi ir sašutuši par to, ka ir tik viegli atteikties no saskaņota grafika un nepildīt likumu.

Gaidīja torti, bet dabūja siļķi kažokā(30)

"Mēs gaidījām torti, bet atvērās priekškars, un tur bija siļķe kažokā!" izjūtas pēc jaunās novadu kartes projekta aplūkošanas Dienai raksturo Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija). Kaut arī viņš un Valkas mērs Vents Armands Krauklis ir vienas partijas valdes locekļi, attieksme pret pievienošanos Valkas novadam ir, maigi sakot, atturīga.

Lido doma bēgļu laivā(2)

Režisora Kirila Serebreņņikova attālināti veiktais Nabuko iestudējums Hamburgas Valsts operā ir izteikti plakātiska politiskā teātra piemērs, kurā Džuzepes Verdi mūzika mijas ar sīriešu dziedājumiem

Jaunās sejas Saeimā: Mazināt plaisu sabiedrībā(35)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa deputāti Eviju Papuli. Viņa partijas Vidzmes sarakstā kandidēja ar pirmo numuru, ievēlēta tika kā trešā no sava saraksta. Papule ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, kā arī tās zinātnes un inovāciju apakškomisijas sekretāre, strādā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā.

Čekas maisu dokumentu publicēšana turpināsies(10)

Vidēji dienā 250 lietotāju un 280 sesiju, vidējais sesijas ilgums 8,5 minūtes – tādi ir statistikas dati par bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartīšu vietnes apmeklējumu pēdējā mēneša laikā. Protams, ir pārgājis sākotnējais intereses vilnis, kad pirmo 12 stundu laikā reģistrējās 12 tūkstoši lietotāju, un bija dienas, kad apmeklējumu skaits sasniedza 54 tūkstošus. Iespējams, interesi par tā dēvētajiem čekas maisiem varētu saasināt informācija, kas parādījās pagājušās piektdienas vakarā LNT ziņu raidījumā, – ka visas kartītes, iespējams, nemaz nav publicētas. Runa ir par uzskaites papildu kartotēku, kura ir digitalizēta, bet nav likumiska pamata to publicēt.

Mikroautobusu satiksmi Rīgā gaida jūtamas pārmaiņas

Mēneša beigās, visdrīzāk – 27. martā, varētu būt precīzi zināms, kādas izmaiņas gaida rīdziniekus un pilsētas viesus mikroautobusu pārvadājumu ziņā. Lai gan tiešā tekstā tas netiek atzīts, no plānotajām izmaiņām jūtams, ka pērn ieviestā zilo un oranžo mikroautobusu jeb minibusu un ekspresbusu dalītā sistēma finansiāli nav izdevīga. Apspriežot jautājumu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā, SIA Rīgas satiksme (RS) pārstāvji atzina, ka iespēja minibusos braukt ar atlaidēm novedusi pie tā, ka cilvēki, kas gribētu maksāt par braucienu, šajos transportlīdzekļos vienkārši netiek iekšā.

Jaunās sejas Saeimā: Lai ir drosme pieņemt nepopulārus lēmumus(22)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus no partijas KPV LV saraksta ar trešo numuru Rīgas apgabalā ievēlētajam Didzim Šmitam. Viņš Saeimā strādā Ārlietu komisijā un tās Baltijas lietu apakškomisijā, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Atrast risinājumus finansējumam(8)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus Jaunās konservatīvās partijas deputātam Sandim Riekstiņam, kurš ievēlēts ar otro numuru Zemgales vēlēšanu apgabalā. S. Riekstiņš ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas, kā arī Pieprasījuma komisijas loceklis, Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, strādā arī Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Interesanti, bet daudz izaicinājumu(7)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus apvienības Attīstībai/Par! deputātei Inesei Ikstenai, kura startēja Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar desmito numuru, bet, pateicoties plusu un mīnusu attiecībai, tika ievēlēta kā trešā.

Andrejsalā plāno promenādi un viesnīcu(4)

Rīgā, Andrejostas ielas pašā sākumā pie sētas parādījusies būvtāfele ar lielu uzrakstu "RJC Andrejosta biroju ēkas un viesnīcas jaunbūve, piebraucamie ceļi un gājēju promenāde". Attīstītāji Dienai atzīst, ka šāds projekts Andrejsalas sākumdaļā tiešām tiks īstenots, bet ne gluži uzreiz, jo tehniskā projekta izstrāde prasīs vismaz pusotra gada.

Gribēja un varēja daudz

Mūžībā devies režisors, bijušais LNO direktors Andrejs Žagars (1958–2019)