Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Latviju tranzītā no Ķīnas šķērso kilometru garš konteinervilciens

Ceturtdien, 9.aprīlī, maršrutā Ķīna–Krievija–Latvija–Lietuva–Kaļiņingrada Latvijas teritoriju šķērso iespaidīgs kravas vilciena sastāvs ar 100 TEU konteineriem, sasniedzot viena kilometra garumu, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) pārstāve Ella Pētermane.

"Sarunas ar Krievijas dzelzceļu par īpaši garu vilcienu sastāvu pārvadājumu organizēšanu uz Kaļiņingradas apgabalu cauri Latvijai sākās jau pagājušā gada oktobrī, un februāra beigās noslēdzām vienošanos par sadarbības uzsākšanu. Esmu gandarīts, ka pašlaik jau redzam pirmos mūsu darba rezultātus – pēdējā mēneša laikā tranzītā no Ķīnas cauri Latvijai ir nosūtīti vairāki konteinervilcieni, turklāt pēdējais, šodien Latviju šķērsojošais, ir rekordgarš," uzsver LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

 "Šādu tehniski sarežģītu pārvadājumu veikšana laikā, kad daudzas nozares ir spiestas atrasties dīkstāvē, ir nepārprotams signāls mūsu partneriem, ka LDz ir gatavs pielāgoties jauniem apstākļiem un izaicinājumiem par spīti esošajai situācijai pasaulē, turklāt LDz infrastruktūras kvalitāte ļauj nodrošināt īpaši smagu vilcienu sastāvu pārvadājumus," piebilst Kleinbergs.

"Vilciens, kas 2.aprīlī devās no Ķīnas, Latvijas–Krievijas robežu šķērsoja trešdienas naktī, un, pateicoties SIA LDz Loģistika "vienas pieturas aģentūras" pakalpojumiem robežšķērsošanas un muitas procedūrām elektroniskajā vidē, vilciens bez kavēšanās varēja turpināt ceļu. SIA LDz Cargo nodrošināja kravas vilciena sastāva nogādāšanu tālāk līdz Latvijas–Lietuvas robežai," informē Pētermane.

Visi pēdējā mēneša laikā veiktie konteinervilcienu pārvadājumi maršrutā Ķīna–Krievija–Latvija–Lietuva–Kaļiņingrada tiek organizēti, LDz sadarbojoties ar Krievijas dzelzceļa meitas kompāniju TransContainer.

Top komentāri

Žanno
Ž
Trojas zirgs?https://www.tvnet.lv/6945141/krievijas-humanas-palidzibas-kravas-ir-kars?.
Dāvanas pa telefonu
D
Nez vai pēdējo vagonu atkabināja?
Vuhans
V
Ja sliežu ceļi pec sadiem smagsvariem nolietojas un sabojajas divreiz atrak kurs par to maksas Latvijas nodoklu maksatajs vai ķīnas dzelzceļa, jo viens smagais sēklu vilciens nolaisto ceļu tikpat kā 10000 vieglo auto
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(7)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas