Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Iepazīšanās portālos konstatē patērētāju tiesību pārkāpumus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) visa aizvadītā gada laikā projekta Patērētāju tiesību uzraudzība sociālajos tīklos un iepazīšanās portālos ietvaros monitorēja vairākas interneta vietnes. PTAC konstatējis, ka vairākos iepazīšanās portālos ir līdzīgi patērētāju tiesību pārkāpumi.

Projekta ietvaros PTAC pārbaudīja, vai iepazīšanās portālos netiek noklusēta patērētājiem būtiska informācija, vai netiek publicēta maldinoša rakstura reklāma, kā arī vai patērētājiem netiek piemēroti netaisnīgi līguma noteikumi, it īpaši šādu pakalpojumu abonēšanas gadījumos.

Projekta ietvaros pārbaudīta komercprakse, kas īstenota Latvijas patērētājiem adresētajās iepazīšanās portālu vietnēs oho.lv, draugiem.lv, otrapuse.lv, flirts.skaties.lv, amigos.lv, draiskajiem.lv un kisa.lv. 

Izvērtējot minētās vietnes, PTAC konstatēja identiskus pārkāpumus, proti,

nav sniegta normatīvajiem aktiem atbilstoša informācija par atteikuma tiesībām no maksas pakalpojuma,

piemēram, statistikas abonēšanas pakalpojuma vai VIP klienta profila abonēšanas pakalpojuma. Tāpat konstatēts, ka patērētājiem tiek piedāvāti netaisnīgi līguma noteikumi, piemēram, noteikumi, kas patērētāju nostāda neizdevīgā stāvoklī, liekot iepriekš piekrist pakalpojuma kvalitātei, kā rezultātā pakalpojuma sniedzējs neuzņemas atbildību, ja portāla kļūdu dēļ netiek nosūtītas ziņas, neaugšupielādējas attēli vai tiek izdzēsti profili; noteikumi, kas vērsti uz vienpusējām pakalpojuma sniedzēja tiesībām brīvi rīkoties ar patērētāja veidotu saturu.

Izvēloties un izmantojot iepazīšanās portālus, PTAC aicina patērētājus: 

  • rūpīgi iepazīties ar piedāvātajiem līguma noteikumiem;
  • iesakām nesniegt par sevi tādu informāciju, kas jūsuprāt nebūtu nepieciešama pakalpojuma sniegšanai;
  • pirms līguma noslēgšanas pārliecināties, ka līguma noteikumi neparedz izmantot personas datus, attēlus un citu informāciju bez jūsu piekrišanas;
  • izvēloties maksas produktus, sekot līdzi, kāda summa par pakalpojumu tiek iekasēta, proti, vai tā atbilst pakalpojuma cenai, par ko puses sākotnēji vienojās.

 

Top komentāri

Vilks
V
Jā, brīžiem šķiet, ka PTAC krietni vairāk rūpējas par savas čaulas izskatu, nekā par reālu labumu patērētājiem. Pirms pusotra gada i-neta veikals KOMPSIST savāca naudu no vairāk kā 300 klientiem un preci nepiegādāja. PTAC iesniegumus pārsūtīja policijai un tālāk nelikās ne zinis. Mans paziņa, kurš arī cieta no šīs afēras, par kriminālprocesa virzību nav saņēmis ne bitu info. Visiem viss labi. Bet PTAC rūpējas, vai draugos par 70 centiem ir atteikuma tiesības... Pašaizliedzīgi, nudien.
Aivars
A
Arī man nācās samaksāt LMT atteica pārskatīt man pieskaitīto summu no tāda portāla . Vīņi ir kopā .
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nodokļu izmaiņas nes sociālo katastrofu(37)

Strauja nodokļu celšana veicinās ēnu ekonomiku – intervijā žurnālistam Romānam Meļņikam brīdina Saeimas deputāte, bijusī ekonomikas un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas