Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Irina Maligina atcelta no Olmafarm valdes

Pirms gada mirušā uzņēmēja Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina atcelta no medikamentu ražotājas AS Olainfarm lielākā akcionāra SIA Olmafarm valdes, liecina Firmas.lv informācija.

Valērija Maligina līdzmantinieču un meitu Nikas Saveļjevas un Annas Emīlijas Maliginas pārstāvis advokāts Haralds Velmers aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši līdzmantinieku vairākuma lēmumam, šā gada 2.janvārī veiktas izmaiņas Olmafarm valdē.

Par Olmafarm vienīgo valdes locekli Irinas Maliginas vietā iecelta Milana Beļeviča, kura iepriekš bijusi Olainfarm padomes locekle.

Olmafarm kapitāldaļas starp Valērija Maligina mantiniecēm ilgstoši netika sadalītas, bet Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka kopš 2018.gada 6.novembra akcionāri ir Nika Saveļjeva (33,33%), Anna Emīlija Maligina (33,33%) un mirušais Valērijs Maligins (33,33%).

Olainfarm padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA sacīja, ka šīs izmaiņas Olainfarm darbību nekādā veidā neietekmēs.

"Savukārt kā privāti praktizējošs jurists varu piebilst, ka no Olainfarm akcionāru puses izmaiņas tiks apstrīdētas, jo tās ir prettiesiskas un tajās ir acīmredzama koruptīvā sastāvdaļa. Tikai Olmafarm kapitāldaļu turētāji var lemt par izmaiņām Olmafarm valdē un līdz 2.janvārim 100% kapitāldaļu īpašnieks bija Valērijs Maligins. Izmaiņas veiktas vienlaikus ar izmaiņām valdē, kas rada aizdomas par korupciju, par ko tiks informētas kompetentās iestādes," skaidroja Rebenoks.

Viņš piebilda, ka veiktās izmaiņas ir pretrunā arī ar Olmafarm statūtiem, kuros teikts, ka izmaiņas valdē var veikt tikai ar trīs ceturtdaļu akcionāru balsojumu. "Pat pēc prettiesiski veiktajām izmaiņām dalībnieku sastāvā Nikai Saveļjevai un Annai Emīlijai Maliginai ir tikai divas trešdaļas akciju, līdz ar to izmaiņas valdē neatbilst statūtiem," piebilda Rebenoks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka septembrī Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali.

Novembrī starp Valērija Maligina mantiniecēm bija sadalīti 27% akciju, kas piederēja viņam personīgi. Irina Maligina turpināja kontrolēt uzņēmumu Olmafarm, kam pieder 42,56% no "Olainfarm" akcijām.

Vienlaikus Maligina mantinieces arī ir noslēgušas vienošanos ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Top komentāri

Reņģēdājs
R
Cīņa bez noteikumiem - uz nelaiķa kauliem ... " Prieks" par Velmeru, - pēc 2 mil izpumpēšanas no valsts par "Liepājas Metalurgu" nepārdošanu Velmers atkal zirgā .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

54 nāves - viena cilvēka atbildība(13)

Tā dēvētajā Zolitūdes Maxima traģēdijā ir tikai viens vainīgais – būvinženieris Ivars Sergets. Tā atzinusi Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, kas otrdien lietā nolasīja spriedumu, attaisnojot astoņus...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas