Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izmeklēšana saistībā ar Ventspilī noslīkušo zēnu turpinās

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) joprojām lemj par administratīvā pārkāpuma lietvedības uzsākšanu pret Ventspils Olimpisko centru, kur pagājušajā nedēļā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka bērns. Dienests atklājis, ka tā bijusi nelicencēta interešu izglītības programma, un centra valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis sevi uz laiku atstādinājis no pienākumu pildīšanas, piektdien vēsta laikraksts Diena.

IKVD pārstāve Jana Veinberga Dienai skaidro, ka centrs bija izstrādājis izglītības programmu un plānojis saņemt pašvaldībā licenci tās īstenošanai, taču to netika izdarījis. Pašvaldības izsniegta licence būtu bijis apstiprinājums tam, ka speciālisti ir izvērtējuši konkrēto programmu un atzinuši, ka tā ir kvalitatīva un piemērota attiecīgajam vecumposmam.

Šo aspektu vērā ņems arī Ventspils domes izveidotā komisija, Dienai apstiprināja domes pārstāve Baiba Vanaga. Tā darbu joprojām turpina un ir pieprasījusi papildu informāciju. Līdz šim komisija atklājusi nepilnības gan apmācības programmas, gan administratīvajā dokumentācijā. Tāpat secināts, ka valstī nav noteikta peldēšanas apmācību organizēšanas un norises kārtība.

Doti arī uzdevumi gan Olimpiskajam centram, gan pilsētas izglītības pārvaldei veikt pārbaudes, vai personām, kuras vada sporta nodarbības, ir atbilstoša kvalifikācija, kā arī uzlabot drošību treniņos ar paaugstinātu risku. Iespējams, visiem instruktoriem turpmāk divas reizes gadā būs jānokārto arī pirmās palīdzības apmācību eksāmens.

Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 13. oktobra, numurā!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 713

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Lauksaimnieki cer uz valsts pretimnākšanu(14)

Izdegušas ganības, siens – sauss, bez barības vielām un mazāk, nekā vajadzīgs, lai ziemā pabarotu lopus. Labība nav sadīgusi, vai arī graudi pavisam niecīgi. Ilgstošais sausums postījumus noda...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas