Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ja Covid-19 izplatība samazināsies, otrajā semestrī klātienes mācības plānotas 1.-6. un izlaiduma klasēm

Ja Covid-19 saslimstība samazināsies, otrajā semestrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno klātienes mācības 1.-6.klašu skolēniem, kā arī izlaiduma klašu, proti, 9. un 12.klašu skolēniem, šodien preses konferencē informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Iezīmējot potenciālo mācību scenāriju otrajam semestrim, ministre norādīja, ka mācību procesu 1.-6.klasei nodrošinās klātienē, kā arī pēc ziemas brīvlaika skolā atgriezīsies 9. un 12.klašu skolēni, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija. Pretējā gadījumā mācības klātienē notiktu tikai 1.-4.klasei. Viņa uzsvēra, ka tas iespējams pie nosacījuma, ja situācija stabilizēsies un būs panākts vēlamais saslimstības pieauguma samazinājums.

Ministre norādīja, ka skolām ir jāmeklē risinājumi, lai visu pārējo klašu skolēniem būtu iespēja mācīties klātienē. "Pašlaik redzam, ka arvien vairāk skolu 1.-6.klasēs pāriet uz B modeli, kad vienu nedēļu skolēni mācās skolā, otru nedēļu - attālināti. Iestādes vadībai iespēju robežās darbs jāplāno tā, lai pedagogam vienlaikus nav jāstrādā gan klātienē, gan attālināti," rosināja ministre.

Tāpat viņa ieteica, īstenojot mācību procesu attālināti, to pārstrukturēt tā, lai nedēļas vai mēneša laikā samazinātu apgūstamo mācību priekšmetu skaitu un attiecīgi tos variēt, organizēt mācības mācību priekšmetu blokos, nosakot galvenās prasmes, kas jāapgūst.

Ņemot vērā, ka 1., 4., 7. un 10.klasē tiek ieviests jaunais saturs, izmaiņas būs arī 1.klašu skolēnu sekmju vērtēšanas kārtībā. 1.klasē summatīvos vērtējumus mācīšanās posma noslēgumā, tai skaitā, mācību gada beigās, izteiks apguves līmeņos pret skolēnam plānotajiem sasniedzamajiem rezultātiem. Vērtējuma izteikšanai izmanto apguves līmeņu aprakstus, kā tas noteikts Ministru kabineta noteikumos. Elektroniskajās klasvadības sistēmās apguves līmeņu atspoguļošanai ikdienā ieteicams izmantot saīsinājumus S, kas nozīmē, ka skolēns sācis apgūt tēmu, T - turpina apgūt, A - apguvis, P - padziļināti apguvis.

Savukārt summatīvos vērtējumus, tāpat kā līdz šim, 4., 7., 10.klasē visos mācību priekšmetos izsaka 10 ballu skalā mācīšanās posma noslēgumā.

Ministre norādīja, ka 27.novembrī projekta "Skola2030" vadības komanda vienosies par skolēnu vērtēšanas dokumentiem un līdz 4.decembrim nepieciešamos dokumentus apstiprinās un ievietos e-vidē.

Līdz 27.novembrim skolām tiks nosūtīta instruktāža par skolēnu reģistrēšanu valsts pārbaudes darbiem.

Diagnosticējošie darbi otrajā semestrī 3. un 6.klases skolēniem notiks klātienē. Ja tas nebūs iespējams, tos izglītības iestāde varēs piedāvāt pildīt attālināti vai tad, kad tas būs iespējams klātienē.

Plānots, ka 9.klases eksāmeni notiks klātienē, ja tas nebūs iespējams, tad eksāmeni nenotiks, izņemot latviešu valodas eksāmenu mazākumtautības izglītības programmās pēc izvēles. Eksāmeni 12.klašu skolēniem par vidējo izglītību tiek plānoti pēc pagājušā gada parauga, par ceturtā izvēles eksāmena kārtošanu lēmumu paziņos līdz pavasara brīvlaikam, sacīja Šuplinska.

 

 

Top komentāri

Ekharts
E
Stādieties priekšā-mācibas klātienē-skolēni ik pa trīs metri aktu zālē,skolotajs 5-6 stundas maskā kaut ko bubina(bez mikrofona un pastiprinatāja grūti saprast).Šitads klātienes mācibu process ,noteikti vairos zināšanas,it ipaši jaunās izglītības kompetences ietvaros!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas