Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Attālinātās mācības

Mācības joprojām attālināti

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno 1.–4. klašu skolēniem ziemas brīvlaiku pagarināt līdz 25. janvārim un tikai šajā datumā atļaut atgriezties šai vecuma grupai skolas solos. 5.–6. klasēm brīvlaiks beigsies 11. janvārī, taču mācības tām notiks attālināti. 7.–12. klases, profesionālās skolas un augstskolas turpina mācīties attālināti jau no 4. janvāra. Tikai speciālās izglītības iestāžu audzēkņi zinības apgūst klātienē, jo kopumā tajās epidemioloģiskā situācija ir stabila (vienā no 54 skolām ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19), preses konferencē skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), piebilstot, ka šīs izmaiņas valdība plāno apstiprināt 7. janvārī. Visticamāk, tas nozīmēs mācību gada pagarinājumu vasarā.

Attālināto mācību sekas

Ieilgstot attālinātajam mācību procesam, gan skolotāji, gan vecāki pauž arvien lielākas bažas par izglītības kvalitāti. Jāņem vērā, ka 7.–12. klašu skolēniem jau kopš 26. oktobra mācības klātienē nav notikušas, bet 5.–6. klašu skolēni attālināti apgūst zinības, sākot ar šo nedēļu. Pēc Jaunā gada klasēs plānots atgriezties tikai 1.–4. klasēm. Vai pēc 11. janvāra, kas noteikts kā ārkārtējās situācijas termiņš, klātienē varēs notikt stundas visām klasēm, tostarp 9. un 12. klašu audzēkņiem, var tikai minēt. Tas atkarīgs no saslimstības rādītājiem, proti, ja pozitīvo testu skaits nepārsniegs 4–5%.

IZM vēl jāpiegādā 75% no solītajiem datoriem skolām

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vēl ir jāpiegādā 75% jeb 4736 no solītajiem datoriem skolām, un ministrijā sola to izdarīt līdz šā gada beigām, aģentūru LETA informēja IZM.

Negrib attālinātās mācības

"Attālinātās mācības ir klātienes izglītības procesa daļa, kurā izglītojamie mācās, tai skaitā izmantojot interneta tehnoloģijas, fiziski neatrodoties vienā telpā ar pedagogu vai arī mācību vietā ar pedagogu," šādu normu Izglītības likumā rosina ietvert Izglītības un zinātnes ministrija. Šobrīd šie grozījumi steidzamības kārtā tiek skatīti Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Lai gan vairākums atbildīgās komisijas deputātu konceptuāli atbalsta šādas izmaiņas, daudzi nozarē strādājošie un arī vecāki ir pret tām. Viena no iebildēm – šie grozījumi tika virzīti saistībā ar Covid-19 un ārkārtas situāciju, kad attālinātās mācības ir vienīgais veids, kā turpināt izglītības procesu. Tie būtu pieļaujami tikai kā pagaidu norma.

Būt vai nebūt mācībām klasē

Augot saslimstības ar Covid-19 rādītājiem, drīzumā var tikt ieviesta ārkārtējā situācija. Tādā gadījumā viens no akūtākajiem jautājumiem izglītības nozarē strādājošajiem – vai mācību process būs jārīko attālināti visām vecuma grupām? Šobrīd skaidras atbildes uz to nav.

Izsver iespēju ļaut vecākiem lemt par bērnu sūtīšanu uz skolu Covid-19 laikā

Tiek izsvērta iespēja ļaut vecākiem pašiem lemt, vai Covid-19 laikā bērnus sūtīt uz skolu, vienlaikus mājās palicējiem nodrošinot attālinātu mācību iespējas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem pauda tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide