Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis
Igaunijā un Lietuvā pēdējo gadu laikā bērnu aizsardzības sistēma ir kardināli mainījusies

Kaimiņi bērnus aizsargā rūpīgāk

Līdz decembrim Tieslietu ministrija (TM) sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) apņēmusies izstrādāt priekšlikumus pašreizējo problēmu novēršanai, lai izveidotu jaunu institucionālu modeli bērnu tiesību aizstāvībai, kas aizstās veco modeli – bāriņtiesas. Mēneša sākumā labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paziņoja, ka saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem ir pieņemts lēmums, ka bāriņtiesu funkcijas pārņems valsts, jo "esošais bāriņtiesu modelis kā pašvaldību institūcija nav attaisnojis uz to liktās cerības un nav sasniedzis izvirzītos mērķus bērnu tiesību aizsardzībā". Tieslietu ministrs norādīja, ka pagaidām ir grūti spriest, kura ministrija varētu pārņemt bērnu tiesību aizsardzības funkciju, bet TM būtu gatava uzņemties šo atbildību.

Top komentāri

.
.
Man nav skaidrs par Bāriņtiesas funkcijām- ja vecāki saviem bērniem atver bērna krājkontu un tajā paši iemaksā naudu, tad bankas kraha gadījumā savu naudu saņemt nevar- ir jālūdz (WTF???) Bāriņtiesas atļauja! Kamēr Bāriņtiesa pusotru mēnesi gatavo šādu atļauju, banka jau ir nobrukusi. Konkrēts gadījums no dzīves Krāpjbankas kontekstā. Kā intereses šajā gadījumā aizstāv šie dīvainie veidojumi- Bāriņtiesas??? Katrā ziņā- tās nav ne ģimenes, ne bērna intereses. Pretīgs parazītisks veidojums.
Z Līvmane
Z
Šo sistēmu ir pilnībā jāpārveido. Bāriņtiesa nav sevi pierādījusi!
Politika pensionāriem
P
Labklājības ministrijas politika, galvenokārt, ir ortientēta uz pensionāriem, kas ir lielākā vēlētāju grupa. Savukārt Tieslietu ministrija strādā "izredzēto" profesiju labā - Bordāns un viņam līdzīgie visus šos gadus strādā pie tā, lai tiesu izpildītāji, maksātnespējas administratori, notāri un tamlīdzīgie varētu grābt naudu riekšavām un, lai vienkāršajam cilvēkam tiesas nebūtu pieejamas. Ģimenes ar bērniem visā šajā sistēmā nevienu tā īpaši neinteresē
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas