Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ķirsis ģenerālprokuratūrai lūdz vērtēt Ušakova atbildību par Rīgas satiksmes finanšu situāciju

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai pietuvinātu personu nodarbināšanu pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā arī izvērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) kā kapitāldaļu turētāja atbildību par uzņēmuma finanšu situāciju, aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Edmunds Jurēvics.

Ķirsis uzskata, ka Ušakovs kā Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs nevarēja nezināt par uzņēmumā notiekošo, jo "pats šo nesaimniecisko un korumpēto sistēmu ir izveidojis un piesedzis, tāpēc ir tieši un personīgi atbildīgs par notikušo."

"Ušakovam ir jāatbild ne tikai politiski, bet arī likuma priekšā par to, ka Rīgas satiksme gadiem tika izmantota par partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai deputātu un pietuvināto personu "barotavu", kur, šķiet, līdzīgi kā uzņēmumā Rīgas namu pārvaldnieks, desmitiem cilvēku ir nodarbināti fiktīvi un par nekā nedarīšanu algās saņēmuši desmitiem tūkstošus eiro. Manuprāt, Ušakova vieta ir cietumā, nevis Eiropas Parlamentā," savu viedokli pauž Ķirsis.

Iepazīstoties ar auditorkompānijas Ernst&Young ziņojumu par situāciju Rīgas satiksmē, politiķis esot secinājis, ka konsultāciju līgumi ar Rīgas domes valdošo partiju pārstāvjiem un viņu ģimenes locekļiem pēc būtības ir fiktīvi un uzskatāmi par personu fiktīvu nodarbināšanu ar mērķi vairot politiski pietuvināto cilvēku labklājību, nevis sniegt pakalpojumus uzņēmumam. Ķirša ieskatā, iepazīstoties ar atskaitēm, netop skaidrs, kādu pakalpojumu šīs personas ir sniegušas uzņēmumam un vai tas vispār ir noticis.

Ķirsis uzskata, ka īpaši satraucošs ir apstāklis, ka starp uzņēmumā, iespējams, fiktīvi nodarbinātajiem ir arī Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins. "Tas rada pamatotas bažas par viņa objektivitāti, organizējot vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā, un apdraud brīvu un godīgu vēlēšanu pamatprincipus," uzskata deputāts.

Vēstulē, kas 11.martā nosūtīta ģenerālprokuratūrai, Ķirsis aicina izvērtēt Rīgas satiksmes vadības rīcības atbilstību vairākiem Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un viltošanu, kā arī vērtēt Ušakova darbību, proti, vai tajā nav saskatāma dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana personiskos nolūkos un amatpersonas bezdarbība, kas radījusi būtisku kaitējumu.

Tāpat Ķirsis lūdz ģenerālprokuratūru vērtēt, vai situācijā ar vairāku desmitu personu, iespējams, fiktīvu nodarbinātību nav saskatāmi likuma pārkāpumi par politiskās partijas vai to apvienības nelikumīgu finansēšanu.

Kā ziņots, Rīgas satiksme 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai, vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par uzņēmuma darbinieku veselības uzlabošanu snieguši ne vien četri pašreizējie Rīgas domes deputāti Sandris Bergmanis, Viktors Paškovs, Igors Kuzmuks, Jefimijs Klementjevs, bet arī kādreizējais parlamentārietis Aleksandrs Sakovskis un eksdeputāts no Rīgas domes Nikolajs Zaharovs, kurš par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā mēnesī saņēmis trīs tūkstošus eiro.

 

Top komentāri

auditors
a
rīgas satiksmes shēmu ušaks neizveidoja , taja jau no 1993. gada saimnieko bemķens. Ušaks ievēlās šajā rīgas satiksmes korumpētajā shēmā tikai 2009. gasdā , protama lieta ka ušaka laikā tā tikai plauka un zēla un ne bez pieredzējuša lielceļa laupītāja māstera 20 (titulu ieguvis jau 1995 . gadā) palīdzības saliekot savus partijas biedrus rīgas satiksmes algu sarakstos.
Tālis
T
Patīk Ķirsis vai nepatīk, bet vismaz kāds cenšās apturēt noziegumus Rīgas dome un Uzšakova nelikumības!
Neslāvs
N
ausainis varēs sēdēt nevis kārotajā Briselē, bet gan Matīsa c... - tepat vien uz vietas Rīgā!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas