Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

KNAB sācis divas resoriskās pārbaudes par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem pirms EP vēlēšanām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopš priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma sācis divas resoriskās pārbaudes par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Viena pārbaude saistīta ar iespējamu slēpto aģitāciju dokumentālajā seriālā, kur atspoguļota kandidējošā partija un deputāti, bet otra - deputāta kandidāta vieslekcijā jauniešiem.

10.februārī sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms EP vēlēšanām.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilgs līdz vēlēšanu dienai - 8.jūnijam.

Atbilstoši KNAB publicētajai informācijai maksimālais priekšvēlēšanu izdevumu apmērs partija vai partiju apvienība ir 635 317 eiro, Eiropas politiskajai partijai 63 532 eiro un nesaistītai personai 10 500 eiro.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu, ja priekšvēlēšanu aģitācijas periodā KNAB konstatēs, ka politiskā partija vai politisko partiju apvienība pārsniegs maksimāli atļautu priekšvēlēšanu aģitācijas summu, KNAB priekšnieks varēs pieņemt pieņemt lēmumu par aizliegumu veikt turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

Šādu aizliegumu KNAB priekšnieks varēs noteikt arī nesaistītai personai, ja tā būs pārsniegusi tai likumā atļauto aģitācijas summu.

Tāpat atbilstoši likumam priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai publiskās lietošanas ārtelpās (izkārtnes, stendi, afišas, tāfeles, slietņi, novietoti plakāti, reklāma skatlogos un citi tamlīdzīgi reklāmas objekti) aizliegts izmantot valsts un pašvaldību iestāžu ēkas, baznīcu ēkas un lūgšanu namus, autoostu, dzelzceļa staciju, lidostu un pasažieru ostu ēkas un valsts nozīmes arhitektūras un mākslas pieminekļus.

Tāpat minētais aizliegums attiecas uz ēkām, kas pieder valsts un atvasinātu publisku personu institūcijām un kapitālsabiedrībām, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder vairāk nekā 50% kapitāla daļu, kā arī kapitālsabiedrībām, kurās vienas vai vairāku valsts vai atvasinātu publisku personu kapitālsabiedrībām atsevišķi vai kopumā pieder vairāk nekā 50% kapitāla daļu.

Administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijā ir aizliegta.

Likumos noteikti arī vairāki citi priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, par kuru pārkāpšanu paredzēti attiecīgi sodi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas