Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kopīgos militārajos iepirkumos varētu sadarboties ar Skandināviju

Tiek izvērtēta iespēja militāro iepirkumu jomā sadarboties ne tikai ar Igauniju un Lietuvu, bet arī ar Skandināvijas valstīm, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris (NBS) Leonīds Kalniņš.

Kalniņš atzina, ka lēnām uzlabojas situācija par kopīgu militāru iepirkumu rīkošanu starp Baltijas valstīm, jo tas būtu dīvaini, ja starp valstīm no viena reģiona un ar kopīgiem mērķiem nebūtu cieša sadarbība aizsardzības jomā. "Tāpēc mēs pamazām ejam uz to, ka nopērkam līdzvērtīgu, vai tādu pašu militāru tehniku kā kaimiņvalstīs," skaidroja Kalniņš.

Tomēr viņš arī piebilda, ka līdzīgi partneri kopīgas militāras tehnikas iegādē tiek meklēti starp Skandināvijas valstīm, it īpaši jautājumos par munīcijas un bruņotas tehnikas iegādi.

Kalniņš atzina, ka militārās tehnikas tirgus ir ļoti daudzveidīgs, tāpēc ir jāatrod ceļš, lai izvēlētos labāko, un to vislabāk var izdarīt ar kopīgiem spēkiem, it sevišķi valstīm no viena reģiona.

"Latvijas armija resursu ziņā ir krietni labāk nodrošināta, arī šogad budžets aizsardzībai palielināts par 60 miljoniem eiro,

bet tas nenozīmē, ka mēs tagad izvēlēsimies iet izšķērdības ceļu," piebilda Kalniņš.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija (AM) nolēmusi pārtraukt aptuveni 200 miljonus eiro vērto iepirkumu par bruņoto automašīnu piegādi un neslēgt līgumu ar konkursā uzvarējušo Somijas kompāniju Oy Sisu Auto Ab, tāpēc rīkos jaunu transportlīdzekļu iepirkumu.

AM iepirkuma komisija ir nolēmusi pārtraukt iepirkumu par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi.

Iepirkuma komisija ir secinājusi, ka Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) konstatētās nepilnības esošā iepirkuma procesa ietvaros nav iespējams novērst un, saskaņā ar Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu, sarunu procedūra ir jāpārtrauc.

Sūdzības par iepirkuma konkursa rezultātiem bija iesnieguši divi iepirkumā neuzvarējušie uzņēmumi - Dienvidāfrikas kompānija Paramount International Marketing un ASV uzņēmums AM General LLC.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 1190

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas