Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ķuzis skeptisks, ka izdosies vienoties par Policijas akadēmijas atjaunošanu

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ir skeptisks, ka iesaistītajām pusēm izdosies vienoties par jaunas Policijas akadēmijas izveidi.

Ķuzis, tāpat kā citu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, piedalījās Iekšlietu ministrijas organizētajā sanāksmē, kurā spriests par iespēju izveidot šādu augstskolu. Pēc sanāksmē dzirdētā Ķuzis bijis sarūgtināts, jo sapratis, ka augstākā izglītība ir tikai Valsts policijas problēma. "Es biju diezgan sarūgtināts. Es sapratu, ka tā ir tikai mana problēma," otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā norādīja Ķuzis.

Lai arī eksperti līdz pavasarim plāno sagatavot ziņojumu par vienotās izglītības iestādes izveidošanu, Ķuzis sliecas domāt, ka "beigās minētais jautājums noslēgsies bez rezultāta."

Ķuzis uzskata, ka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) esošā struktūrvienība, kas šobrīd izglīto policistus, varētu būt "stūrakmens", uz kura bāzes veidotu jauno Policijas akadēmiju. Tāpēc veidot šādu izglītības iestādi uz Valsts policijas koledžas bāzes nebūtu pareizi, jo tā primāri veic policistu rekrutēšanas funkcijas, lai topošajiem policistiem nodrošinātu pirmā līmeņa augstāko izglītību.

Jau ziņots, ka janvāra vidū Iekšlietu ministrijā notika starpinstitūciju sanāksme, lai sāktu diskusiju ar tiesību aizsardzības iestādēm par iespējamu otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības sistēmas un jaunas augstākās izglītības iestādes izveidi tiesību aizsardzības iestāžu personāla sagatavošanai.

Sanāksmē tika nolemts veidot darba grupu, kuras uzdevums būs izvērtēt vairākus konceptuālus risinājuma virzienus un to stiprās un vājās puses ar mērķi sagatavot priekšlikumus par optimālāko risinājumu personāla sagatavošanā, kas strādā ar iekšējās drošības jautājumiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norāda, ka šobrīd nav pamata apšaubīt RSU piedāvāto programmu, taču nākotnē būtu jāizvērtē iespēja veidot plašāku tiesību aizsardzības iestāžu augstskolu, kurā, iespējams, varētu mācīties ne tikai Valsts policijas darbinieki, bet arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts ieņēmumu dienesta, Prokuratūras, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un citu tiesību aizsardzības iestāžu darbinieki.

Tikmēr RSU jaunais rektors Aigars Pētersons paudis uzskatu, ka izskanējušais priekšlikums par Latvijas Policijas akadēmijas atjaunošanu nebūtu valstiski atbalstāms.

Rektors uzskata, ka RSU Juridiskajai fakultātei jau ir teicamas iestrādes iekšlietu sistēmas darbinieku izglītošanā, ko augstskola nākotnē plāno attīstīt vēl plašāk, tāpēc šādas, atsevišķas akadēmijas veidošana nebūtu valstiski atbalstāms solis. Šādu viedokli Pētersons paudis arī pagājušā nedēļā notikušās tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni laikā.

Valdība 2009.gada vasarā nolēma likvidēt Latvijas Policijas akadēmiju. Viens no galvenajiem akadēmijas likvidēšanas iemesliem bija finansējuma trūkums. Kā tolaik norādīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece, akadēmija profesionālā jomā un sniegtā pakalpojuma kvalitātes ziņā nav devusi gaidīto rezultātu. Akadēmija beidza pastāvēt 2010.gada 1.janvārī.

Top komentāri

interesanti
i
Vai nav jau sev noskatījis rektora amatu?
pulkvedis
p
Noteikti vajag atsevišķu Policijas akadēmiju - būs alga rektoram, mācību prorektoriem, dekāniem, bet RSU sastāvā no tā ne nieka netiek. Varēs atkal mierīgi sust un gatavot kadrus visam kam, tikai ne policijai. Gluži kā skolotāju sagatavošanā - valsts finansē studijas pedagoģijas un izglītības programmas lielam skaitam studējošo, bet priekšmetu skolotāju trūkst un jāizlīdzas ar pensionāriem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai OIK atcels līdz 31. martam?

Kopā nobalsojuši: 3991

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārspēts 16.februāra nacionālais siltuma rekords

Sestdien jau pirms dienas vidus Kolkā un Mērsragā gaisa temperatūra pakāpās līdz +10 grādiem, pārspējot visas valsts 16.februāra siltuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģija...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas