Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Lai izvērtētu iespēju vērsties pret RS bijušo valdi, Ušakovs lūgs ekspertu viedokli

Lai izvērtētu, vai bijušajai uzņēmuma SIA Rīgas satiksme valdei ir iespējams pieprasīt atlīdzināt tās darbības laikā uzņēmumam nodarītos zaudējumus, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa) lūgs neatkarīgu ekspertu viedokli, aģentūrai LETA atzina politiķis.

Viņš apstiprināja, ka no Rīgas satiksmes pagaidu valdes priekšsēdētāja saņēmis auditorkompānijas izstrādāto ziņojumu par situāciju uzņēmumā. Ziņojums esot apjomīgs un patlaban Ušakovs ar to detalizēti iepazinies vēl nav, taču, lai izvērtētu iespēju vērsties pret bijušo valdi, tiks lūgts ekspertu viedoklis.

"Tieši tāpat kā auditori vērtēja Rīgas satiksmes situāciju, tāpat tiks piesaistīti eksperti, lai saprastu kādas ir pašvaldības iespējas vērsties pret bijušo vadību. Svarīgi, lai šis lēmums netiktu pieņemts balstoties uz emocijām, bet gan neatkarīgu ekspertu slēdziena," sacīja uzņēmuma kapitāldaļu turētājs.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka konkurss uz uzņēmuma padomes locekļu amatiem varētu tikt izsludināts februāra beigās vai marta sākumā. Laika taupīšanas nolūkos atbildīgā komisija patlaban izstrādājot nolikumu ne vien padomes locekļu, bet arī valdes locekļu amatu konkursam.

Kā ziņots, neraugoties uz veiktajiem taupīšanas pasākumiem, nepieciešamā dotācija SIA Rīgas satiksmei šogad pieaugs vēl par 12 miljoniem eiro un varētu sasniegt 134 miljonus eiro, aģentūrai LETA atzina uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.

Šādu secinājumu uzņēmuma vadība izdarījusi pēc auditorkompānijas Ernst&Young sagatavotā ziņojuma par situāciju galvaspilsētas uzņēmumā. Pēc Matīsa teiktā, ziņojums "ir ļoti kritisks" un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.

Ieteikumi saistīti ar sadarbības partneru izvēli, pašizmaksu aprēķiniem un citiem procesiem. Vienlaikus auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā, bijušās uzņēmuma valdes vadībā, Rīgas satiksmei nodarīti desmitiem miljonu lieli zaudējumi.

"Zaudējumi nodarīti vairāku procesu rezultātā - izstrādājot budžetu, aprēķinot pašizmaksu, noslēdzot sadarbības līgumus, atgūstot parādus. Kaut vai līgums ar "Rīgas mikroautobusu satiksmi" - tas vien mums mēneša laikā rada 600 000 eiro zaudējumus. Tāpat arī kompensācija no domes 2018.gadā pieprasīta par 11,6 miljoniem eiro mazāka nekā reāli nepieciešams un tā rezultātā uzņēmums strādā ar zaudējumiem. Šogad tie varētu būt aptuveni trīs miljonu eiro zaudējumi," skaidroja Matīss.

Komentējot to, ka atbildība par nesaimnieciskajiem lēmumiem būtu jāpieprasa un uzņēmuma iepriekšējās valdes, Matīss norādīja, ka šis lēmums ir uzņēmuma kapitāldaļu turētāja - Ušakova - pārziņā. "Skaidrs, ka par visiem lēmumiem uzņēmumā atbild tā valde, arī iepirkumu komisijas pārstāvji. Esam iesnieguši mēram auditoru ziņojumu un viņa kompetencē ir lemt, vai no šīm personām kādā veidā tiks pieprasīta zaudējumu atlīdzināšana. Mēs esam izdarījuši visu iespējamo, lai valdes lomu un darbu uzlabotu," sacīja amatpersona.

 

Top komentāri

TrollisJT
T
Ušakovs zaudē pēdējo iespēju distancēties no blēžiem.
Olafurs Kampmanis
O
Lai atstāj pa nakti apskatīt Kuzjam un Murim. Ja papīri no rīta būs samirkuši, tad ir jāvēršas. Ja sausi, tad RS darboņiem jāpiešķir Rīgas goda pilsoņa nosaukums.
!?
!
Ko nozīmē statuss - vienīgais kapitāldaļu turētājs? Vai tā ir amatpersona, kas ir brīva no juridiskas un politiskas atbildības?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas