Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā arestēts miljons eiro saistībā ar naudas atmazgāšanu Trasta komercbankā

Tā dēvētajā Krievijas mazgātavas lietā Vācijā par noziedzīgi iegūtiem atzīti vairāk nekā 40 miljoni eiro, bet Latvijā arestēts viens miljons eiro saistībā ar naudas atmazgāšanu likvidējamā Trasta komercbankā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Sigita Pildava.

Vācijas tiesībsargājošās iestādes nākušas klajā ar paziņojumu par veiksmīgi noslēgušos naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kā rezultātā Vācijā par noziedzīgi iegūtiem atzīti vairāk nekā 40 miljoni eiro un konfiscēti vairāki īpašumi Vācijā, bet Latvijā arestēts viens miljons eiro, kas šajā lietā atzīts par noziedzīgi iegūtu, aģentūru LETA informēja VP.

"Tā dēvētā "Krievijas mazgātavas" lieta ir spilgts piemērs starptautiskās sadarbības efektivitātei, izmeklējot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas noziegumus. Šāda veida noziegumiem nepastāv valstu robežas un līdz ar to veiksmīga un efektīva izmeklēšana iespējama tikai sadarbojoties un strādājot kopā. Tas nozīmē augsti uzticamu un profesionālu attieksmi starptautiskā sadarbībā, kur citas valsts tiesiskās palīdzības lūgumi izpildāmi visaugstākajā līmenī, pretī saņemot tieši tādu pašu profesionālu attieksmi un rezultātu," sacījis VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Pēteris Bauska.

ENAP saistībā ar Trasta komercbanku 2015.gadā tika sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. ENAP izmeklēšanā iegūtā informācija un pierādījumi, bija ļoti noderīgi arī Vācijas tiesībaizsardzības institūcijām, kas izmeklēja starptautisku naudas atmazgāšanas noziedzīgu grupējumu.

Latvijas policija saņēma vairākus tiesiskās palīdzības lūgumus no Vācijas tiesībsargājošajām institūcijām, kas bija saistīti ar iespējamu naudas atmazgāšanas noziegumu izmeklēšanu saistībā ar Trasta komercbanka.

ENAP izpildīja vairākus tiesiskās palīdzības lūgumus no Vācijas, divu gadu laikā Latvijā veicot virkni izmeklēšanas darbību - gan kratīšanas, gan arī citas izmeklēšanas darbības un pratināšanas. Pēc Vācijas lūguma Latvijā arestēts viens miljons eiro Trasta komercbankā.

Bauska aģentūrai LETA apliecināja, ka izmeklēšana 2015.gadā sāktajā kriminālprocesā par naudas atmazgāšanu Trasta komercbankā turpinās un lietā par aizdomās turētajiem atzīti divi toreizējie bankas darbinieki. Izmeklēšana gan ir apjomīga un patlaban nav zināms, kad lietu varētu nodot kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā.

"Visa sākums bija 2015.gadā. Mēs ieguvām liela apjomu ar lietiskajiem pierādījumiem un mēs apmainījāmies ar šo informāciju ar Vācijas kolēģiem. Šie lietiskie pierādījumi būtiski veicināja Vācijas kolēģu izmeklēšanu un mums prieks par kolēģiem, kas veikuši savu izmeklēšanu pret trīs personām, arestēti ļoti vērtīgi nekustamie īpašumi un aktīvi," uzsvēra Bauska.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma no 2016.gada 4.marta anulēja Trasta komercbankai izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat tika ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

Trasta komercbanku par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016.gada 14.martā. Savukārt 2017.gada 10.martā Trasta komercbanka tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra.

Top komentāri

Milda Naiva
M
Vai cik daudz! Nu ir ražīgi pastrādājuši.
Andrejs
A
Nu re! Miljons arestēts. Kar tagad zobus vadzī Bui meister, ka neieguldīji bitkoinā! Bauska nebūtu arestējis nevienu pašu. Un Vācijas 40 nekur nebūtu pazuduši
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas