Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Trasta komercbanka

Martinsons: Rimšēviča un Trasta komercbankas akcionāra tikšanās pirtī bijusi sagadīšanās

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un vairākos kriminālprocesos iesaistītais uzņēmējs Māris Martinsons tā dēvētajā Taureņu pirtī atpūtās un pārrunāja sadzīviskus jautājumus, bet tas, ka sarunās ir piedalījies arī toreizējais Trasta komercbankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Ziemelis, esot vien sagadīšanās. To Latvijas Televīzijas raidījumam de facto apgalvoja Martinsons, kurš šonedēļ līdzās Rimšēvičam sēdās uz apsūdzēto sola skandalozajā lietā par iespējamu kukuļu pieprasīšanu, saņemšanu un naudas atmazgāšanu, kā arī šo darbību atbalstīšanu.

Trasta komercbankas likvidators Krūms: Sprūds mani vienkārši izmantoja

Bijušais Trasta komercbankas likvidators Ilmārs Krūms pilnībā atzīst vainu nolaidībā, par ko viņu prokuratūra apsūdz tā sauktajā Trasta komercbankas krimināllietā. Krūms arī izmeklētājiem liecinājis, ka kolēģis Māris Sprūds viņu "vienkārši izmantojis savu ieceru un nelikumīgu darbību īstenošanai," šovakar ziņo LTV raidījums de facto.

Rimšēviča lietas versija: Kukulis bijis no TKB, Martinsons darbojies kā savedējs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess pret Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču ir saistīts ar 2013.gada notikumiem un šobrīd likvidējamo Trasta komercbanku (TKB), kas šīs nedēļas laikā jau publiski izskanējis un svētdien vakarā par iespējamiem notikumiem un apstākļiem šajā lietā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Diviem Trasta Komercbankas darbiniekiem par 1 miljona rubļu atmazgāšanu draud bargs sods

Likumsargi pabeiguši izmeklēšanu kriminālprocesā, kas 2016. gada sākumā guva plašu sabiedrisko rezonansi - par iespējamiem finanšu pārkāpumiem tobrīd vēl strādājošajā Trasta Komercbankā. Aizdomās par noziedzīgi iegūtu vienu miljonu rubļu ( ap 14 180 eiro) legalizēšanu tika aizturēti vairāki augsta līmeņa bankas darbinieki. 2017.gada decembra beigās izmeklēšana pabeigta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, vēsta Valsts policija.

LTV: Sprūds un Krūms draudējuši konfiscēt Trasta komercbankas kreditoru naudu

Bijušajiem maksātnespējas administratoriem Mārim Sprūdam, Ilmāram Krūmam un vēl četriem cilvēkiem tā sauktās Trasta komercbankas likvidācijas lietā pagājušajā nedēļā prokuratūrā celtas apsūdzības, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto, atsaucoties uz Ģenerālprokuratūrā sniegto informāciju. Seši cilvēki tagad ir apsūdzēti par izspiešanu un naudas atmazgāšanu.

Jaunajam Trasta komercbankas administratoram iespēja brangi nopelnīt

Daudzus izbrīnījusī iespaidīgā summa – 2,09 miljoni eiro, ko nu jau bijušais AS Trasta komercbanka administrators Ilmārs Krūms bija deklarējis kā pagājušā gada ienākumus šajā postenī, – var izrādīties pieticīga, salīdzinot ar ienākumiem, kurus vismaz teorētiski var saņemt bankas jaunais administrators Armands Rasa ar saviem palīgiem no advokāta Mārtiņa Bunkus biroja.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide