Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Latvijā cilvēki pārsvarā neapmierināti ar savu rocību

Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar savas mājsaimniecības finansiālo situāciju joprojām ir zema un vidēji tiek vērtēta ar 5,4 ballēm no 10, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie ienākumu un dzīves apstākļu aptaujas dati par 2018. gadu. Piecu gadu laikā šis vērtējums ir paaugstinājies par 0,4 ballēm. 2013. gadā iedzīvotāji savu finansiālo situāciju vērtēja ar 5 ballēm skalā no 0 līdz 10.

Seniori savu finansiālo situāciju nemainīgi vērtē viszemāk

Viszemākā apmierinātība ar mājsaimniecības finansiālo situāciju ir vecāka gada gājuma iedzīvotājiem vecumā no 64 gadiem. Seniori vecumā virs 75 gadiem snieguši vērtējumu 4,8 balles gan 2013., gan 2018. gadā. Arī vecuma grupā 64–75 gadi apmierinātība ar finansēm novērtēta ar 4,8 ballēm, un tas ir par 0,3 ballēm vairāk nekā pirms pieciem gadiem.

Augstāka apmierinātība ar finansiālo situāciju un neliels finansiālās situācijas uzlabojums vērojams iedzīvotājiem vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Viņi savu finansiālo situāciju vērtē ar 5,3 ballēm, par 0,6 ballēm vairāk nekā 2013. gadā. Visapmierinātākie ar savu finansiālo situāciju ir gados jaunākie iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem, vērtējot to ar 6,1 ballēm.


Ģimenes ar bērniem savu finansiālo situāciju vērtē nedaudz pozitīvāk

Neskatoties uz to, ka apmierinātība ar mājsaimniecības finansiālo situāciju ir zema visās sabiedrības grupās, pāri ar bērniem vecumā līdz 17 gadiem savas finanses vērtē nedaudz pozitīvāk – vidēji ar 6,1 ballēm 2018. gadā (5,6 – 2013. gadā). Salīdzinājumam pāri bez bērniem sniedz zemāku vērtējumu – 5,5, ko ietekmē lielāks šo iedzīvotāju vidējais vecums. Viszemākais vērtējums starp visiem mājsaimniecību tipiem bija vientuļajiem iedzīvotājiem vecumā virs 65 gadiem, kas snieguši vērtējumu 4,8 balles 2018. gadā un 4,4 – 2013. gadā.
 

Ienākumu līmenis un nodarbinātība visbūtiskāk ietekmē apmierinātību ar finansiālo situāciju

Dalījumā pēc ienākumu līmeņa visaugstāk jeb ar 6,8 ballēm savu finansiālo situāciju vērtē 5. kvintiļu grupas (turīgākās) iedzīvotāji. 1. kvintiļu grupas (trūcīgākās) iedzīvotāju apmierinātība ir ievērojami zemāka – 4,1 balles. Viszemāk jeb ar 3,4 ballēm savu apmierinātību vērtē bezdarbnieki, un viņi ir vienīgā iedzīvotāju grupa, kurai piecu gadu laikā šis vērtējums nav pieaudzis. Savukārt strādājošajiem apmierinātība ar finansiālo situāciju piecu gadu laikā uzlabojusies no 5,5 ballēm 2013. gadā līdz 5,8 ballēm 2018. gadā.

Datu avots ir CSP veiktais 2018. gada ienākumu un dzīves apstākļu apsekojums, kurā pērn iekļauts jautājumu loks par labsajūtu. Tajā respondentiem vajadzēja novērtēt atsevišķus savas dzīves aspektus skalā no 0 (pavisam neapmierināts) līdz 10 (pilnībā apmierināts). Aptaujāti 6 000 mājsaimniecību un intervēti 11 000 respondentu vecumā no 16 gadiem.

 

Top komentāri

Emma
E
Latvijas iedzivotaji ir visnabadzigakie ES un tas ir fakts. KA var vispar but ta, ka ministri, deputati sanem 4000 eiro lielu algu menesi par sliktu, bezatbildigu darbu, ko mes redzam kads haoss, bardaks valda visa Latvija, visas nozares, visos limenos, bet minimala alga ir 430€ / menesi, kas ir 10 reizes mazaka par debila, idiotiska ministra, deputata algu un galvenais, ka ar so minimalo verga algu Latvija nav iespejams izdzivot.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas