Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas ieceļojušajām personām robežšķērsošanas vietā būs jāveic tests

Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas ieceļojušajām personām nespējot uzrādīt dokumentus par vakcināciju pret Covid-19 vai testa apliecinājumu turpat robežšķērsošanas vietā būs jāveic tests un pozitīva rezultāta gadījumā būs jādodas izolācijā.

Patlaban regulējums paredz, ka persona ieceļojot Latvijā no minētajām valstīm, par saviem līdzekļiem nekavējoties, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā veic Covid-19 testu, tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā.

Valdības atbalstītais regulējums paredz, ka robežšķērsošanas vietās "Grebņeva", "Terehova", "Pāternieki" un "Silene" ieceļojušajām personām nevarot uzrādīt sadarbspējīgo sertifikātu vai līdz 1.septembrim - citu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas un Covid-19 testa apliecinājumu, nekavējoties būs jāveic tests turpat robežšķērsošanas vietā.

Tests nebūs jāveic bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, un Latvijā akreditētajiem ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību, starptautisko organizāciju un to pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem. Tests arī nebūs jāveic Latvijas vai ārvalsts diplomātiskajiem kurjeriem.

Tāpat tests nebūs jāveic personām, kuras ierodas Latvijā pēc Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru kabineta vai tā locekļa, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas, Valsts kontroles vai ministrijas ielūguma.

Šāds regulējums nepieciešams ņemot vērā, ka Krievijā strauji izplatās jaunā lipīgākā vīrusa Covid-19 jeb "Delta" paveids.

Paredzēts, ka persona pēc testa veikšanas tā rezultātu arī sagaidīs turpat robežšķērsošanas vietas teritorijā. Tikai pēc Covid-19 testa rezultātu uzrādīšanas robežsardzei un pēc tās dotās atļaujas, persona varēs atstāt robežšķērsošanas vietu.

Ja Covid-19 testa rezultāts būs pozitīvs vai persona atteiksies veikt minēto testu, ieceļotājam būs pienākums nekavējoties doties obligātajā izolācijā uz kādu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nogādās personu uz minēto tūristu mītni vai attiecīgajos gadījumos dzīvesvietu obligātās izolācijas ievērošanai.

Ja minētā persona izrādīs agresiju Valsts policija sniegs palīdzību mediķiem nogādāšanas procedūrā.

Minētajām personām uzturēšanās izmaksas tūristu mītnē tiks segtas identiski kā tas ir noteikts patlaban regulējumā.

Regulējums arī paredz, ka tūrismu mītnei būs pienākums informēt Veselības inspekciju par personas nenakšņošanu tajā obligātās izolācijas perioda laikā.

Gadījumos, kad tiks konstatēta saslimšanas ar Covid-19, piemēram, kravas transportlīdzekļa vai pasažieru transporta vadītājam, tad attiecīgā pārvadātāja pienākums būs nodrošināt attiecīgo pārvadājumu izrietošo jautājumu risināšanu.

Paredzēts, ka minētais regulējums stāsies spēkā 12.jūlijā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien valdības sēdē pauda, ka Latvijas robežu uz un no trešajām valstīm dienā šķērso apmēram 300 cilvēku, un 90% no šī apmēra veido tālbraucēji, kuru ievesto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits valstī ir samērā neliels.

Top komentāri

Inta
I
Nu tad beidzot. Kad visa Jurmala jau parpildita ar no Krievijas iecelojosiem.
Teksts
T
pats labwakais ka ir inficētie, kuriem covid pat PCR tests nedēļām neuzrada infekciju un tikai piemeqram plaušās rentgena tas uzradas.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas