Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -3 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta

Latvija svin neatkarības atjaunošanas 29.gadadienu

Sestdien Latvijā un citviet pasaulē ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 29.gadadiena.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Augstākā padome noteica valsts varas de facto atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Top komentāri

Interesanti
I
Kāpēc gejropieši Latvijas Neatkarības svētkus vēlas pārvērst balto palagu pasākumu?
yy
y
Šie nav nekādi tur "Baltā galdauta svētki", bet gan "Balto čibiņu" svētki, vai "Baltā līķauta svētki"pateicoties Latvijā pie varas esošo ekonoimiskajam genocīdam pret Latvijas iedzīvotājiem 28 gadu garumā. Par kaut kādiemtur "Baltā galdauta" pseidosvētkiem šī diena tika saukta tāpēc, ka Latvijas iedzīvotājiem šī diena neasociējās ar kaut kādiem svētkiem, bet tikai kā vienkārši ar brīvdienu un lai radītu kaut kādu mistisku svētku sajūtu tika izdomāts baltais galdauts, lai varētu palelīteis ka šōs svētkus it kā atzīmē daudz Latvijas iedzīvotāji pateicotries kaut kādiem tur bezmaksas mākslinieciskiem pasākumiem. Nu viss apmēram tāpatr kā PSRS laiku propagandas pasākumos !!!!!!
pareizais
p
ES svinēšu 29 golodomora dienu!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ja būs labi, tad redzēs, kā būs(1)

Kronvalda parkā, atceļā no darba, bieži redzu kādu vīrieti – spēka gados, ar iedzīvi divos maisos "apkrāvies", tomēr lasām grāmatu. Lasām grāmatu! Citreiz viņš risina krustvārdu mīklas ...

Valsts pārņem divas lielākās ostas(62)

Pēc ASV sankciju noteikšanas pret Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un ar viņu saistītiem uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām – Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas