Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas neatkarības atjaunošana

FOTO: Militārā parāde Jēkabpilī

Šogad 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienā - Nacionālo bruņoto spēku (NBS) diena un parāde notika Jēkabpilī. Savukārt nākamgad to paredzēts rīkot Daugavpilī.

Neatkarības atjaunošanas dienā bagātīga svētku pasākumu programma

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 4. maijā, svētku pasākumu kalendārs visai bagātīgs gan Rīgā, gan novados. Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja apmeklēt svētku koncertus pie Brīvības pieminekļa, Latvijas filmu maratonu, pasākumu Dari, jo tu vari! Vērmanes dārzā, vērot gājienu Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai, kā arī piedalīties kompozīcijas Ziedu Latvija veidošanā un iesaistīties pasākumā Ziedoņdārza stāsti.

Padarīt savu apkārtni labāku

Šogad 4. maijā, dienā, kad tiks atzīmēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 29. gadadiena, Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Rīgā pulcēsies vairāki desmiti rīdzinieku. Pie balti klātiem galdiem viņi ne tikai dalīsies atmiņās par dienu, kad Latvija atguva neatkarību, bet arī spriedīs par iespējām, kā tuvējo Pārdaugavu padarīt vēl patīkamāku sev un līdzcilvēkiem. Muzeja vadītāja Ieva Ķīse saka – šajā dienā esot sajūta, ka visa pasaule ir pie kājām un nerealizējamu ideju nav.

Jauniešu ikdienas varoņi ir viņu vecāki

Latvijas neatkarības atjaunošanai veltītie Baltā galdauta svētki šogad tiek aizvadīti varonības zīmē, kas ir šī gada Latvijas valsts simtgades programmas vadmotīvs. Līdz ar aicinājumu pie balti klātiem galdiem īpaši godināt mūsdienu Latvijas varoņus, ir noskaidrots, kā varonību saredz mūsdienu jaunieši. Aptaujātie 6. – 12. klašu skolēni varonību saista ar patriotismu un spēju aizstāvēt savu pārliecību, bet līdzās atpazīstamiem sportistiem un mūziķiem par saviem ikdienas varoņiem lepni sauc vecākus un vecvecākus, Diena.lv informē Latvijas valsts simtgades birojs.

Pie viena galda ar svešinieku

"Mīļie kaimiņi! Šodien, 4. maijā, svinam Balto galdautu svētkus! Ielūdzu jūs uz gabaliņu kūkas pagalmā pie vidējām durvīm pulksten 18.00. Gunta no 20. dzīvokļa," teikts zīmītē, ko pērn pie durvīm varēja lasīt kāda daudzstāvu nama iedzīvotāji Teikā.

Aprit 23.gadadiena kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas de facto

Šodien aprit 23 gadi, kopš Latvija Republikas Augstākā Padome (AP) pieņēma konstitucionālo likumu Par Latvijas Republikas valstisko statusu un līdz ar to beidzās 1990.gada 4.maijā pieņemtajā deklarācijā Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu noteiktais pārejas periods valstiskās neatkarības atjaunošanā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide