Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Latvijas Bankas peļņa pērn sarukusi par 39%

Latvijas Bankas peļņa pagājušajā gadā bija 14,566 miljoni eiro, kas ir par 39% mazāk nekā 2017.gadā, vēsta Latvijas Bankas preses dienestā.

Atbilstoši likumam par Latvijas Banku 70% jeb 10,2 miljoni eiro no Latvijas Bankas 2018.gada peļņas tiks ieskaitīti valsts ieņēmumos, savukārt pārējā peļņas daļa tiks ieskaitīta Latvijas Bankas rezerves kapitālā.

Tāpat Latvijas Bankā norādīja, ka ir saņemts pozitīvs revidentu atzinums par Latvijas Bankas 2018.gada finanšu pārskatiem no auditorfirmas KPMG Baltics.

Latvijas Bankas publiskotais finanšu pārskats atklāj, ka Latvijas Bankas tīrie procentu ienākumi pagājušajā gadā bija 79,494 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11,2% vairāk nekā 2017.gadā, tostarp procentu ienākumi bija 180,907 miljonu eiro apmērā, bet procentu izdevumi - 101,413 miljonu eiro apmērā.

"Procentu ienākumu pieaugumu par 42,7 miljoniem eiro ietekmēja procentu ienākumu par ieguldījumiem kāpums 25,5 miljonu eiro apmērā, augot procentu likmēm. Procentu ienākumi par monetārās politikas operācijām palielinājās par 14,1 miljonu eiro galvenokārt saistībā ar 2018.gadā valsts sektora aktīvu iegādes programmas ietvaros īstenotajām vērtspapīru iegādēm un lielākiem saņemtajiem negatīvajiem procentiem par kredītiestāžu pieprasījuma noguldījumiem. Procentu izdevumu pieaugumu par 34,7 miljoniem eiro galvenokārt noteica procentu izdevumu par ieguldījumiem kāpums saistībā ar Latvijas Bankas veiktajiem valūtas riska ierobežošanas darījumiem," skaidrots finanšu pārskatā.

Ņemot vērā procentu likmju kāpuma noteikto negatīvo realizēto finanšu operāciju rezultātu un finanšu aktīvu un pozīciju pārvērtēšanas rezultātu, Latvijas Banka pērn izmantoja izveidotos uzkrājumus tirgus riskam un kredītriskam 55,6 miljonu eiro apmērā, kamēr 2017.gadā attiecīgie uzkrājumi tika palielināti par 42,4 miljoniem eiro.

"Latvijas Bankas darbības finanšu rezultātus turpmāk galvenokārt ietekmēs Eirosistēmas īstenotā monetārā politika un procentu likmju attīstība eirozonas un ASV finanšu tirgos, jo Latvijas Banka pakļauta procentu likmju riskam," piebilsts finanšu pārskatā.

2017.gadā Latvijas Bankas peļņa bija 23,884 miljoni eiro.

Atbilstoši likumam Latvijas Bankas gada finanšu pārskatu revīziju veic Eiropas Centrālās bankas Padomes ieteikti un Eiropas Savienības Padomes apstiprināti neatkarīgi ārējie revidenti.

Top komentāri

Noņēma prezidentu no trases
N
un peļņa strauji saruka. Un zaudējumi daudz lielāki par jebkuru kukuli. Tā tas gadās. Arī Dzelzceļā bija līdzīgi...
Parex
P
Hei, mums ir parādījies uzkrājums, fiksi nolaižam pa burbuli.
Newberry
N
Kārtējo reizi iecirtām sev kājā :( Kur ir tagad visi lietas bīdītāji / uzraugi - labo darbu "čempioni" ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas