Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Latvijas muitas kinologs ar darba suni uzvar starptautiskās sacensībās Ukrainā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologi ar darba suņiem no 15. līdz 18. maijam piedalījās Ukrainas Pasaules muitas organizācijas reģionālā kinoloģijas centra organizētajās ceturtajās starptautiskajās kinologu ar dienesta suņiem sacensībās “Ukraina 2018”. VID vecākais muitas eksperts Modris Nartišs ar darba suni Gary izcīnīja 1. vietu individuālajā disciplīnā tabakas izstrādājumu meklēšanā, vēsta VID.

Tabakas izstrādājumu meklēšanā cīņa notika starp 10 valstu pārstāvjiem.

Šī ir jau trešā reize šogad, kad Latvijas muitas kinologi iegūst godalgotas vietas starptautiskās sacensībās. Maija sākumā VID Muitas pārvaldes kinologs Rihards Fjodorovs ar darba suni Mirko izcīnīja 2.vietu starptautiskās sacensībās kinologiem ar darba suņiem “Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu”, kas notika Moldovā. Šī gada aprīļa beigās starptautiskas muitas kinologu sacensības notika arī Latvijā, Rēzeknē, un arī tajās VID kinologi ieguva 1.vietu gan komandu kopvērtējumā, gan vairākās individuālajās disciplīnās.

Ukrainā notikušās muitas dienestu kinologu sacensības “Ukraina 2018” ir starptautiska mēroga pasākums, kurā piedalījās pārstāvji no Austrijas, Gruzijas, Moldovas, Polijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Slovākijas un Ukrainas dienestiem.

Latvijas muitas kinologi Ukrainas muitas organizētajās sacensībās piedalījās pirmo gadu.

Sacensības norisinājās trīs disciplīnās: narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā, tabakas izstrādājumu meklēšanas disciplīnā un ieroču un munīcijas meklēšanas disciplīnā. Narkotisko vielu meklēšanā VID kinologs Uldis Blumbergs ar darba suni Tina ieguva 8.vietu 12 pārstāvju konkurencē.

Saskaņā ar sacensību noteikumiem sacensībās kinologiem ar darba suņiem bija jāveic 4 vingrinājumi: meklēšana telpās, meklēšana transportā, meklēšana bagāžā un meklēšanā ēkās. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan darba suņa sadarbība ar kinologu.

Šāda formāta starptautiskos pasākumos ir iespējams praksē novērot vienlaicīgi  vairāku valstu muitas dienestu stratēģiju un darbību muitas kinoloģijas jomā, izvērtēt sasniegto un pārņemt labāko praksi, kā arī stiprināt sadarbību ar citu valstu kinoloģijas dienestiem efektīvākai kinologu ar darba suņiem izmantošanai muitā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas