Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Muita

VID: Pēc Brexit līdz šī gada beigām muitas jomā izmaiņu nebūs

Naktī uz 1. februāri Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības (ES), un tas nozīmē, ka tā vairs nebūs ES dalībvalsts, taču līdz pat šī gada 31. decembrim būs spēkā pārejas periods un muitas jomā nekādu izmaiņu nebūs ne privātpersonām, kuras ceļo no Lielbritānijas uz Latviju vai kuras saņem sūtījumus no Lielbritānijas, ne uzņēmumiem, kuriem ir tirdzniecības partneri Lielbritānijā, portālu Diena.lv informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Ķīna apstiprina 25% ievedmuitas likmi precēm no ASV

Reaģējot uz ASV lēmumu noteikt 25% muitas tarifu Ķīnas importam 50 miljardu dolāru (42,6 miljardu eiro) apmērā, Pekina sestdien apstiprinājusi atbildes pasākumus - tādu pašu ievedmuitas likmi par tādu pašu kopējo summu 659 precēm no ASV, paziņojusi Ķīnas Finanšu ministrija.

Latvijas muitas kinologs ar darba suni uzvar starptautiskās sacensībās Ukrainā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologi ar darba suņiem no 15. līdz 18. maijam piedalījās Ukrainas Pasaules muitas organizācijas reģionālā kinoloģijas centra organizētajās ceturtajās starptautiskajās kinologu ar dienesta suņiem sacensībās “Ukraina 2018”. VID vecākais muitas eksperts Modris Nartišs ar darba suni Gary izcīnīja 1. vietu individuālajā disciplīnā tabakas izstrādājumu meklēšanā, vēsta VID.

Bojājumi Lietuvas muitas sistēmā beidzot novērsti

Pie Lietuvas robežām ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju izveidojušās garas automašīnu rindas saistībā ar problēmām Lietuvas Muitas departamenta Nacionālās tranzīta kontroles sistēmā, kas pārstāja darboties piektdienas vakarā. Pirmdien pēcpusdienā bojājumus izdevies novērst un sistēma atsākusi darboties, ziņu aģentūru BNS informējis Muitas departamenta Komunikācijas nodaļas vadītājs Vits Volungevičs. Iepriekš tika plānots problēmas atrisināt līdz trešdienas priekšpusdienai.

Latvijas muitas komandai godalgota vieta starptautiskās sacensībās

Laikā no 2018. gada 3. maija līdz 4. maijam Moldovā norisinājās starptautiskas sacensības kinologiem ar darba suņiem Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu. VID Muitas pārvaldes kinologs Rihards Fjodorovs ar darba suni Mirko tajās ierindojās starp labākajiem, sīvā konkurencē izcīnot otro vietu. Līdzīga mēroga starptautiskas sacensības šī gada aprīļa beigās notika arī Latvijā, Rēzeknē, un tajās VID kinologi ieguva pirmo vietu gan komandu kopvērtējumā, gan vairākās individuālajās disciplīnās.

Tramps atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas piemērošanu ES, Meksikai un Kanādai

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas ieviešanu Eiropas Savienībai (ES), Meksikai un Kanādai uz 30 dienām, paredzot papildu laiku sarunām. Vienlaikus ASV prezidenta administrācija norādījusi, ka panākta provizoriska vienošanās par tērauda importa noteikumiem ar Dienvidkoreju, kā arī principiālas vienošanās arī ar Argentīnu, Austrāliju un Brazīliju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide