Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Svētdiena, 4. decembris
Baiba, Barba, Barbara

Kinologi

Par kinologu esmu jau piedzimusi

Kinoloģei Sarmītei Šliserei ir pašai savs suņu skolas direktors un mājdzīvnieku viesu nama galvenais šveicars.

Dienesta suņi ķepu nedod

Jau esmu ceļā uz sarunāto interviju, kad Valsts policijas Rīgas Reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes (VP RRP KPP PPP) Kinoloģijas nodaļas priekšniece kapteine Gunda Šabanova piezvana – viņa ar suni Nato devusies uz izsaukumu un nevar pateikt, kad īsti atgriezīsies. Satiekamies pēc pāris stundām Valsts policijas Kinoloģijas nodaļā, kas atrodas zaļā meža ielokā Imantā. Gunda ir neliela auguma sportiska tumšmate ar ciešu rokas spiedienu. Viņas darba biedrs un kompanjons vācu aitu šķirnes suns (VAS) Nato ar saulē mirdzošu melnu apmatojumu acīmredzami ir gandarīts par izbraukumā gūtajiem rezultātiem, suņa kalsnais augums vibrē no prieka. Gunda apstiprina – Nato kriminālpolicijas darbiniekiem veiksmīgi palīdzējis. Suns spriņģo mums apkārt pa pielijušo jūnija zāli, tad pieskrien klāt un es saku – dod ķepu! Nekā nebija! Gunda smej: "Dienesta suņi ķepu nedod!"

Latvijas muitas kinologu komanda triumfē starptautiskās sacensībās

Starptautiskajās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensībās Latvijas muitas komanda izcīnīja 1.vietu komandu vērtējumā, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID). Komandu vērtējumā 2.vietu ieņēma Igaunijas muitas komanda un 3.vietu - Krievijas muitas komanda.

Suņa uzvedības un apmācības ABC

Ikviena suņa saimnieka sapnis ir labi audzināts, paklausīgs un gudrs suns, ar kuru patīkami baudīt gan ikdienas dzīvi, gan kopā doties sabiedrībā. Sapni nav grūti realizēt, ja kopš suņa bērnības ieguldīsiet viņa audzināšanā un apmācībā laiku, pacietību, sapratni un mīlestību.

Policijas suns Nato palīdz VP atrast ievērojamu daudzumu narkotiku

Rīgas Zemgales iecirkņa policisti saņēma informāciju par personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar narkotisko vielu tirdzniecību. Pārbaudot saņemto informāciju, likumsargi veica vairākas speciālās izmeklēšanas darbības un pagājušajā otrdienā, 22.septembrī Olainē aizturēja 1964. gadā dzimušu sievieti un 1976. gadā dzimušu vīrieti. Pārbaudot aizturētās personas un veicot kratīšanu dzīvesvietā, policisti atrada un atsavināja 538 gramus amfetamīna.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide