Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Latvijas skolēniem sešas medaļas Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Sanktpēterburgā

No 2019. gada 23. jūlija līdz 1. augustam Sanktpēterburgā, Krievijā noritēja 2. Starptautiskā ekonomikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda. Kopumā par medaļām cīnījās 131 skolēns no 24 valstīm, Latvijas pārstāvjiem tiekot pie kopumā sešām godalgām.

Sarežģītā sacensībā jaunieši izcīnīja trīs bronzas (Elīza Elizabete Bicāne no Rīgas tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas, Elīza Ozola no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Kārlis Eiduks no Olaines 1. vidusskolas) un trīs sudraba medaļas (Artūrs Jānis Ņikitins un Emīls Limanāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, kā arī Aleksejs Popovs no Rīgas 10.vidusskolas). Šogad uz Starptautisko ekonomikas olimpiādi devās divas komandas no Latvijas, dubultojot dalībnieku skaitu līdz desmit un Latvijas valsti pārstāvēja arī Juris Skutelis no Viesītes vidusskolas, Aiva Juste no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Mārcis Gritāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Izolde Bernadeta Ozoliņa no Valmieras Viestura vidusskolas. Jauniešu dalība olimpiādē tika nodrošināta ar projekta Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai un Ata Kronvalda fonda atbalstu.

2. Starptautiskās ekonomikas olimpiādes organizatori ir Higher School of Economics (Maskava). Olimpiādes ietvaros jauniešiem bija jāpierāda savas prasmes trīs kārtās. Lai pierādītu savu finanšu pratību, dalībnieki izspēlēja simulācijas spēli, veidojot savu virtuālo līdzekļu investīciju portfeli un cenšoties pārspēt viens otru. Ekonomikas zināšanu pārbaudījumā jaunieši ne tikai atbildēja uz teorētiskiem jautājumiem, bet arī pārsprieda mākslīgā intelekta lomu darba tirgus attīstībā, vērtēja nevienlīdzību un tās lomu indivīdu labklājības vairošanā, ekonomisko krīžu plusus un mīnusus un citas aktuālas ekonomiskas tēmas. Komandas darbā jaunieši izstrādāja savu biznesa piedāvājumu Hyperloop transporta sistēmas ieviešanai Krievijas tirgū.

Lai sagatavotu Latvijas delegāciju, pirms olimpiādes Rīgā notika intensīva 9 dienu sagatavošanas nometne. Jaunieši pilnveidoja savas finanšu, ekonomikas un biznesa situāciju risināšanas prasmes,  stiprināja savas prezentēšanas prasmes un ar kouča palīdzību pilnveidoja darbu komandā. Komandu sagatavošanu un dalību starptautiskajā olimpiādē vadīja Latvijas Universitātes mācībspēki Mārtiņš Danusēvičs un Jānis Priede.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ziloņus nesastapa(7)

Pieļauju, ka vēl joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Dienvidāfrikā nav bijuši, tomēr pašlaik šī tālā valsts ir daudzu uzmanības centrā, dažubrīd diskusiju asumam uzviļņojot gandrīz lī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas