Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ļauj robežsardzei reģistrēt ziņas par visām ārējo robežu šķērsojošajām personām

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas Valsts robežsardzei piešķir tiesības reģistrēt un saglabāt informāciju par visām Latvijas ārējo robežu šķērsojošajām personām un viņu ceļošanas dokumentiem, kā arī šo personu transportlīdzekļiem.

Latvijas valsts robežas likumā uzdots valdībai sagatavot noteikumus, kas Valsts robežsardzei dos tiesības reģistrēt un saglabāt informāciju par visām Latvijas ārējo robežu šķērsojošajām personām un viņu ceļošanas dokumentiem, kā arī šo personu transportlīdzekļiem, ar kuriem tās šķērso ārējo robežu, un to dokumentiem.

Līdzšinējais tiesiskais regulējums atļauj reģistrēt informāciju tikai trešo valstu piederīgajiem, kuri šķērso Latvijas ārējo robežu.

Informācijas saglabāšana par visiem Latvijas ārējo robežu šķērsojošajiem ļaus savlaicīgi identificēt personas, kuras var radīt potenciālus draudus valsts drošībai, sabiedrības kārtībai un drošībai vai sabiedrības veselībai.

Turklāt šī informācija tiks izmantota Valsts robežsardzes un citu tiesībaizsardzības iestāžu riska izvērtējuma sagatavošanai, kas ir visefektīvākais instruments, lai savlaicīgi spētu veikt nepieciešamos pasākumus Latvijas iekšējās drošības, sabiedriskās kārtības un sabiedrības drošības nodrošināšanai.

Iekšlietu ministrija norāda, ka robežpārbaudes ir tikai viens no rīkiem, kas paredzēti pretdarbībai potenciālajiem riskiem valsts drošībai vai sabiedrības kārtībai un drošībai vai sabiedrības veselībai un terorisma draudiem. Svarīga ir ne tikai attiecīgo subjektu, kas rada minētos draudus, atklāšana robežšķērsošanas vietās, bet arī informācija par identificētu potenciālo šāda veida subjektu un to atbalstītāju pārvietošanos vēsturi.

Ārējā robeža ir Latvijas robeža ar Krieviju un Baltkrieviju, teikts robežsardzes mājaslapā publicētajā informācijā. Vēl par ārējās robežas šķērsošanu uzskatāmi lidojumi un braucieni uz trešajām valstīm, tas ir uz valstīm, kuras nav Šengenas līguma dalībvalstis, kā arī par pagaidu ārējās robežas šķērsošanu uzskatāmi lidojumi un braucieni uz Rumāniju un Bulgāriju.

Tāpat šodien nolemts likumā ierakstīt, ka robežzīmju, nostiprinājuma būvju, elementu un robežpārbaudes un robežuzraudzības tehnisko līdzekļu bojāšana, iznīcināšana, pārveidošana vai pārvietošana ir aizliegta.

Normatīvajā aktā arī noteikts, ka uzbrukt dienesta sunim vai traucēt, kavēt vai atņemt iespēju dienesta sunim veikt tam uzdotās darbības ir aizliegts.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 409

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī(22)

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt na...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas