Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Levits: Latvijas Bankas vadība ir kompetentās rokās

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir eksperts savā jomā un ir pārliecība, ka centrālajai bankai būs laba un kompetenta vadība, pēc tikšanās ar Kazāku uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

 

Valsts prezidenta kancelejā aģentūru LETA informēja, ka šodien Levits Rīgas pilī pārrunāja aktuālos Latvijas Bankas jautājumus ar jauno bankas prezidentu.

Levits novēlēja Kazākam sekmes atbildīgajā darbā un uzsvēra: "Jau iepriekš augstu vērtēju Jūs kā atzītu ekspertu savā jomā, un tagad esmu pārliecināts, ka Latvijas Bankai būs laba un kompetenta vadība."  

Sarunā abas puses vienojās par ciešu dialogu, pievēršot uzmanību nepieciešamībai pēc ilgtermiņa valsts skatījuma, analīzē balstītiem priekšlikumiem un secinājumiem par valsts izaugsmi un par aktuālo ekonomisko un finanšu situāciju.

Pārrunājot Latvijas, Eiropas un globālo ekonomikas un finanšu situāciju, tika akcentēti tie lauki, kuros svarīgi investēt, lai panāktu Latvijas ražīgumu ilgtermiņā - tajā skaitā tika minēta mūžizglītība un jaunu prasmju apgūšana, ēnu ekonomikas apkarošana u.c.

Levits un Kazāks runāja par Latvijas Bankas sadarbību ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK). Uzmanība sarunā tika pievērsta arī naudas atmazgāšanas novēršanas procedūrām Latvijas finanšu sektorā, kur, pēc pušu domām, veikts liels progress, un šī pieredze var būt noderīga Eiropas mērogā.

Pēc Kazāka sacītā, būtu lietderīga kopīgu Eiropas vadlīniju izstrāde finanšu sektoram šajā jomā. Kazāks informēja par Latvijas Bankas kā makrouzraudzības iestādes analītisko ieguldījumu un ieteikumiem valsts kopējai finanšu sistēmai.

Latvijas Bankas prezidents arī pieminēja, ka banka savā turpmākajā darbā vēlas piesaistīt diasporas speciālistus  un šobrīd ārvalstīs studējošos Latvijas jauniešus.

 

Top komentāri

Uldis
U
Normālā valstī Latvijas Bankas piederētu Latvijas iedzīvotājiem ,un kompānijām . Uz doto brīdi šis pāķis kuru ir apstiprinājusi ASV vēstniecība grib mums iestāstīt ,ka tas esot labi ,ka visas Latvijas Bankas tagat kontrolē ASV ,un tas esot Labi . Patiesībā mès esam apzakti ,un ASV ir pārņēmuši visu Latvijas Banku asinsriti,kā rezultātā visa banku nopelnītā naida aozplūst uz ASV ,un mēs esam VERGI ,PATĒRĒTĀJI ,KALPI . IR pienācis laiks patriekt ASV kalpus ,un atgriest Latvijas valstij to ,ko šie pāķi ir adevuši ASV . Tauta atmostaties ,un izejam ielās pret ASV .
Brauc uzsavām mājām
B
Te tev nav zemes ne vietas
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(11)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas