Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Egils Levits

Levits: Demokrātijas kvalitāte un pilsoņa atbildība ir savstarpēji saistītas

Valsts prezidents Egils Levits sestdien uzrunāja Rīgas konferences 2019 dalībniekus, diskusijā ar ekspertu un komentētāju Edvardu Lūkasu rosinot domāt par demokrātijas kvalitātes un pilsoņa gribas un atbildības attiecībām. Valsts prezidents atzīmēja, ka zemas demokrātijas kvalitātes valstīs valda vairākuma balss, taču vāja ir likuma vara, uzticības līmenis institūcijām no sabiedrības puses ir zems un zema ir pašu institūciju efektivitāte, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Levits: Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir ''iedzīta projektu slazdos''

‘’Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir iedzīta projektu slazdos. Tā es to sauktu. Mēs nevaram izmainīt lielās straumes, ja vēlamies plūst līdzi tām un gūt no tām labumu, tomēr varam saglabāt veselo saprātu un savā Alma Mater tiekties uz līdzsvara atjaunošanu starp birokrātiju un zinātni, starp burtu un garu," zīmīgi sacīja Valsts prezidents Egils Levits savā svinīgajā runā Latvijas Universitātes (LU) Senāta sēdē.

Levita runu ANO sesijā vērtē atzinīgi, bet būtu jāseko aktīvai rīcībai

Šonedēļ Ņujorkā ASV tiekas ap 60 pasaules līderiem, lai piedalītos ikgadējā ANO Ģenerālās asamblejas (ĢA) sesijā un ar to saistītajos augsta līmeņa pasākumos. Līderu vidū gan nav Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ķīnas līdera Sji Dzjiņpina, taču viņi ir reti viesi ANO ĢA sesijās. Sesija šogad aizrit klimata krīzes zīmē, un tai īpašu uzmanību savā runā pievērsa arī Latvijas prezidents Egils Levits, kura uzstāšanos eksperti Dienai vērtē atzinīgi.

Levits: ANO ir jāattīstās, lai tā nezaudētu savu ietekmi

Lai varētu efektīvi cīnīties ar aktuālajām problēmām, Apvienoto Nāciju Organizācijai (ANO) ir jāmainās līdzi laikam, uzrunā ANO Ģenerālās asamblejas sesijas dalībniekiem Ņujorkā sacīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Levits mudina Moldovu turpināt valsts eirointegrācijas ceļu

Latvijas prezidents Egils Levits vakar Ņujorkā ANO Ģenerālās asamblejas laikā tikās ar Moldovas prezidentu Igoru Dodonu un Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta preses dienests.

Katram pilsonim ir pienākums iesaistīties valsts pārvaldīšanā. Levita uzruna Saeimā

"Valsts ir visu tās pilsoņu kopējā lieta, kopējā atbildība un kopējā līdzdalība. Tāpēc katram pilsonim ir iespēja un, es gribētu teikt, pienākums piedalīties, iesaistīties savas valsts pārvaldīšanā," uzrunājot parlamentāriešus Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Publicējam visu prezidenta uzrunu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide