Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Lidostā Rīga atvadās no bojāgājušā Albānijas majora

Trešdien lidostā Rīga notika atvadīšanās ceremonija no Albānijas kontingenta komandiera majora Klodiana Tanuši, kurš 6. maijā sprādzienā Ādažu poligonā guva smagus ievainojumus. Viņa dzīvība izdzisa slimnīcā 10. maijā, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

Atvadīšanās ceremonijā piedalījās Latvijas aizsardzības nozares vadība, NATO kaujas grupas Latvijā un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri.

Pieminot bojāgājušo karavīru, trešdien visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.

6.maijā, plkst. 9.13 Ādažu poligonā eksplodēja lādiņš, ievainojot trīs Albānijas bruņoto spēku karavīrus. Stundas laikā pēc sprādziena no gūtajām traumām mira Albānijas armijas instruktore Zarifi Hasanaja. Viens no karavīriem bija ievainots viegli un slimnīcu varēja atstāt jau tajā pašā dienā, bet Albānijas kontingenta komandiera majora Tanuši stāvoklis bija kritisks. Četras dienas vēlāk izdzisa arī viņa dzīvība.

Militārā policija sākusi kriminālprocesu par sprādzienu Ādažu poligonā. Kriminālprocesā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī ekspertus no Valsts policijas. Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes. Izmeklēšanas interesēs patlaban nekāda plašāka informācija netiks sniegta.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas