Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

NATO

Pabriks apbalvos ASV karavīrus, kas vilcienā izglāba dzīvību vīrietim

4. maijā plkst. 12 Jēkabpilī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) par dzīvības glābšanu, pildot dienesta pienākumus ASV operācijas _Atlantic Resolve_ietvaros, ar Aizsardzības ministrijas goda apbalvos rakstu kapteini Loganu Gordžesu un štāba virsseržantu Stīvenu Jangu, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

Rīgā piestās ASV, Lielbritānijas un Polijas karakuģi

Rīgā no piektdienas līdz 6. maijam viesosies trīs NATO 1. pastāvīgās jūras spēku grupas kuģi, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā. Rīgā viesosies grupas vadošais kuģis, ASV iznīcinātājs USS Gravely, Polijas fregate ORP General K.Pulaski un Lielbritānijas fregate HMS Westminster.

Politikas eksperts: Bez komunikācijas ar Maskavu neiztikt

Par Igaunijas valsts prezidentes Kersti Kaljulaidas gaidāmo braucienu uz Krieviju, nepieciešamību sākt dialogu ar Maskavu un par Eiropas armiju – ar Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā vieslektoru Māri Induli Graudiņu sarunājas Andis Sedlenieks.

Aprit 70 gadi kopš NATO dibināšanas

Šodien aprit 70 gadi, kopš 1949. gada 4. aprīlī Vašingtonā desmit Rietumeiropas valstis, Kanāda un ASV parakstīja Ziemeļatlantijas līgumu par NATO izveidošanu. Alianses galvenais uzdevums ir noteikts Ziemeļatlantijas līguma 5. pantā, proti, ka bruņots uzbrukums pret vienu vai vairākām dalībvalstīm Eiropā vai Ziemeļamerikā uzskatāms par uzbrukumu visām dalībvalstīm. Līgums spēkā stājas 24. augustā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide