Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

NATO

Piektais pants – dzelžaina apņemšanās

"Mēs esam kopā – visi par vienu, un viens par visiem. Mūsu apņemšanās pildīt [Vašingtonas līguma] 5. pantu – alianses kolektīvās aizsardzības pantu – ir dzelžaina," pēc NATO valstu un valdību vadītāju tikšanās Londonas samita izskaņā trešdien paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Neilgi pirms NATO jubilejas samita publiskajā telpā parādījās neglaimojošu vārdu apmaiņa starp valstu līderiem saistībā ar Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojumu, ka NATO iestājusies "smadzeņu nāve". Tāpat bažas raisīja Turcijas iebildumi NATO aizsardzības plāniem Baltijas valstīm un Polijai.

NATO gadadienas sanāksme ķildu ēnā

Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO) šogad atzīmē dibināšanas 70. gadskārtu, kam par godu otrdien un trešdien netālu no Londonas pulcēsies alianses 29 dalībvalstu vadītāji. Taču svinības aizēnos NATO iekšējās domstarpības. Tās nesen ļoti spilgti izgaismoja Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojums, ka alianse piedzīvo "smadzeņu nāvi". Šonedēļ notiekošo sanāksmi oficiāli dēvē nevis par samitu, bet gan par līderu tikšanos, kuras noslēgumā dalībvalstu vadītāji nenāks klajā ar kopīgu paziņojumu un NATO nākotnes plāniem.

Makrona diagnoze NATO

Francijas prezidents izpelnījies sabiedroto neizpratni un nosodījumu par paziņojumu, ka Ziemeļatlantijas alianse piedzīvo smadzeņu nāvi. Analītiķi norāda, ka Elizejas pils saimnieks šādi vēlējies pievērst uzmanību NATO problēmām

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide