Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatam virza Ilonu Līci

Starptautiskās lidostas Rīga padome nolēmusi apstiprināšanai vakantajā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā virzīt lidostas valdes locekli Ilonu Līci, aģentūrai LETA pavēstīja lidostā.

''Līces pieredze un profesionalitāte, kas iegūta, vairāk nekā sešus gadus strādājot lidostas valdē, nav apšaubāma. Šo gadu laikā, kas uzņēmumam nesuši stabilu un pārliecinošu izaugsmi un nostiprinājuši Rīgas lidostas vadošo pozīciju Baltijā, Līce ir sevi apliecinājusi kā kompetentu vadītāju ar skaidru īstermiņa un ilgtermiņa attīstības vīziju,'' pauda lidostas padomes priekšsēdētājs Juris Kanels.

Konkurss uz valdes priekšsēdētāja amatu tika organizēts divās kārtās. Pirmajā kārtā Nominācijas komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no lidostas padomes, Satiksmes ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Darba devēju konfederācijas un AS Latvijas gaisa satiksme, izvērtēja 17 pretendentu iesniegtos dokumentus, kas apliecina pretendentu darba pieredzi, izglītību un sabiedrības attīstības redzējumu.

Otrajai kārtai tika izvirzīti trīs pretendenti, kuri pirmajā kārtā ieguva lielāko punktu skaitu. Otrā kārta notika strukturētas intervijas veidā, vērtējot kandidāta spējas sniegt kompetentas atbildes par specifiskiem aviācijas nozares jautājumiem, stratēģiskās plānošanas spējas, vadības spējas, spējas izvirzīt mērķus, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komunikācijas prasmi un svešvalodu zināšanas.

Pēc uzņēmumā vēstītā, Līce ir lidostas Rīga valdes locekle kopš 2011.gada. Viņas atbildībā galvenokārt ir bijuši ar lidostas komercdarbību saistītie jautājumi, nodrošinot ieņēmumu pieaugumu no lidostas komercplatībām, telpām un zemes īpašumiem, kā arī pārraugot virszemes pakalpojumu sniegšanu. Vairākkārt Līce ir pildījusi valdes priekšsēdētāja amata pienākumus, nodrošinot uzņēmuma stabilitāti un pēctecību. Ar aviācijas nozari Līce ir saistīta kopš 2005.gada, kad viņa kļuva par Latvijas gaisa satiksmes padomes locekli.

Līce ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātē un augsta līmeņa aviācijas nozares uzņēmumu vadītāju apmācībās, papildinot zināšanas Krenfīldas Universitātē Apvienotajā Karalistē un Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) un Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (International Air Transport Asotiation, IATA) mācību programmās.

Lidostas valdes priekšsēdētāju amatā apstiprina akcionārs - Satiksmes ministrija.

Kā ziņots, lidostas valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs janvāra vidū nolēma atkāpties no amata. Jurjevs aģentūrai LETA tolaik norādīja, ka negrasās sniegt plašākus komentārus par atkāpšanas iemesliem. Taujāts, vai tas saistīts ar kādu citu darba piedāvājumu, viņš pauda, ka ''varbūt ir citi izaicinājumi''. Savukārt, atbildot, vai šāds solis sperts, saskaroties ar politisku spiedienu amatā, Jurjevs uzsvēra, ka situāciju nevajag dramatizēt. Viņš darīšot ''kaut ko citu''.

Dienu pirms Jurjevs paziņoja par atkāpšanos no amata, lidostā viesojās un ar viņu runāja satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) padomnieks Artis Stucka, kurš aģentūrai LETA pauda, ka viņa vizīte lidostā bija saistīta ar lidostas Rīga padomes sēdi. Taujāts, vai ticies ar Jurjevu arī divatā, viņš atbildēja izvairīgi un skaidru atbildi nesniedza, vien norādīja, ka runājis ar uzņēmuma valdi un spriests par lidostas darbu. Atbildot, vai runāts arī par Jurjeva atkāpšanos no amata, viņš uzsvēra, ka plašākus komentārus nesniegs, un telefonsarunu pārtrauca.

Jurjevs lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts pērn oktobra beigās.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas ziemas sezonā iespējams doties uz 60, bet vasaras sezonā uz 80 galamērķiem, ko nodrošina vairāk nekā 20 aviosabiedrību.

Top komentāri

iz
i
Izskats kā aktrisei no filmas, kurā varone tiek šantažēta, piedraudot nogalināt viņas nolaupītos bērnus? Vai viņa ir smagi atkarīga no kāda grupējuma?
TTT
T
Maaciibu kursus organizeejushaas organizaacijas nosaukums ir International Air Transport Association, nevis International Air Transport Asotiation ! -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.- Kur raksta autors atradis vaardu "Asotiation" ? Kursh sveshvalodu zinaataajs tik stulbu kluudu pielaavis ? Cerams, ka tas "Asotiation" nav ieklauts kandidaata CV vai Resume...
zhenschina v leksuse
z
na-so-sa-la-la-la-la-la
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 256

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Klāt pēdējā karstā diena šomēnes

Ceturtdienas rītā tikai vietām Latvijā debesis sedz mākoņi, tie nenes būtiskus nokrišņus, liecina meteoroloģiskā informācija. Ceturtdien Latvijā, izņemot piekrasti, gaisa temperatūra paaugstināsies ...

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī(19)

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt na...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas