Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lielāka daļa no ietaupījuma LM budžetā radusies uz sociālo pabalstu rēķina

Lielāka daļa no 7,9 miljonu eiro ietaupījuma Labklājības ministrijas (LM) šā gada budžetā radusies uz sociālo pabalstu rēķina, liecina Finanšu ministrijas (FM) apkopojums par iespējamo līdzekļu ekonomiju līdz 2019.gada beigām.

Tajā norādīts, ka vislielākā jeb 6,98 miljonu eiro ekonomija LM budžetā plānota, jo prognozētais saņēmēju skaits vidēji mēnesī vairākiem pabalstiem nesasniedz plānoto, tai skaitā bērna kopšanas pabalstam, bērna piedzimšanas pabalstam, atlīdzībai par aizbildņa pienākumu pildīšanu, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstam un pabalstam personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama īpaša kopšana. Savukārt 624 561 eiro ietaupīti, jo izdienas pensiju saņēmēju skaits nesasniedz plānoto.

LM komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Rumbiniece skaidroja, ka ietaupījums ir radies, samazinoties dzimstības rādītājiem un izmaksām izdienas pensiju saņēmējiem, kā arī atsevišķu sociālo pakalpojumu neizpildes dēļ.

Savukārt labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) akcentēja, ka labklājības nozarē ir vairākas sasāpējušas problēmas, kas tiks risinātas ar finansējuma pārdali no jomām, kurās izveidojusies līdzekļu ekonomija.

No pārdalītās naudas viens miljons eiro paredzēti tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanai, samazinot cilvēkiem ar invaliditāti rindas uz ortozēm, ortopēdiskajiem apaviem, pretizgulējumu matračiem, dzirdes aparātiem un citiem palīglīdzekļiem.

Tāpat papildu naudas līdzekļi piešķirti asistenta nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti, jo pieprasījums saņemt šo pakalpojumu pastāvīgi pieaug. Tam paredzēti vairāk nekā 539 000 eiro.

Rindas mazināsies arī sociālo rehabilitāciju cilvēkiem ar redzes un dzirdes invaliditāti, tam pārdalot 127 000 eiro, tādējādi vēl papildu 344 cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt sociālo rehabilitāciju.

Savukārt, lai uzlabotu dzīves apstākļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar invaliditāti, vairāk nekā vienu miljonu eiro ieguldīs viņu dzīves vietu - valsts sociālās aprūpes centru - sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot infrastruktūras sakārtošanu.

Savukārt nozares IT drošības risinājumiem paredzēti ap 894 000 eiro tādās iestādēs kā Valsts darba inspekcija, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā.

Rumbeniece skaidroja, ka no ietaupītajiem līdzekļiem 3,7 miljonus eiro LM piedāvāja novirzīt veselības aprūpei, galvenokārt aktivitātēm, kas ir saistītas ar bērnu rehabilitāciju, medikamentu un insulīna sūkņu nodrošināšanu bērniem, kā arī medicīniskās apaugļošanas jautājumu risināšanu.

"Īpaši gribu uzsvērt radušos iespēju demogrāfisko jautājumu risināšanai. Veselības ministrijai plānojam novirzīt labklājības nozarē neiztērētos līdzekļus, lai palielinātu finansējumu medicīniskajai apaugļošanai, kas ļaus būtiski mazināt rindas tiem vecākiem, kuri vēlas tikt pie bērniņa. Šī finansējuma pārdale ir sociāli taisnīga, jo no viena sociālā mērķa nauda tiek piešķirta citam - tik pat būtiskam un nozīmīgam," uzsvēra ministre.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien lēma pārdalīt citiem pasākumiem 2019.gada budžetā ministriju un citu institūciju ieekonomētos 31,17 miljonus eiro.

Vislielākā ekonomija - 7,92 miljoni eiro - rasta LM, kam ar 7,9 miljoniem eiro seko Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrijā ietaupīti 6,88 miljoni eiro, Veselības ministrijā - 3,67 miljoni eiro, Izglītības un zinātnes ministrijā - 1,86 miljoni eiro, savukārt Iekšlietu ministrijā - 1,1 miljons eiro.

Top komentāri

Ekonomē uz bāreņu rēķina
E
Aizbildnībā esošajiem bāreņiem valsts maksā tikai pusi no minimālās uzturnaudas
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gribas, lai šeit ir silti visās nozīmēs

Maija sākumā, ievērojot ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, Daugavpils ielas vēl bija tukšas, cilvēku maz. Daudzi veikali slēgti, arī Innas Zinkevičas pirms gada atvērtais vīriešu apģērbu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas