Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Labklājības ministrija

Vecāku pabalsta izmaksai Covid-19 krīzes laikā LM piešķir 6,3 miljonus eiro

Sakarā ar grozījumiem likumā, kas paredz turpināt nodrošināt vecāku pabalsta izmaksu tiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš būs beidzies ārkārtas situācijas laikā, valdība šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atbalstīja piešķirt Labklājības ministrijai (LM) 6,3 miljonus eiro.

LM atkārtoti varētu rosināt pārskatīt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu

Neskatoties uz to, ka šī gada sākumā stājās spēkā grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā, kas ļāva samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu par vienu mēnesi, Labklājības ministrija (LM) tuvākā laikā varētu nākt klajā ar ierosinājumu pārskatīt pabalsta izmaksas ilgumu atsevišķām grupām, paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

LM drīzumā sāks izstrādāt pašvaldību obligāto sociālo pakalpojumu grozu

Drīzumā tiks sākts darbs pie pašvaldību sociālo pakalpojumu groza izstrādes, nosakot, kuri pakalpojumi pašvaldībām obligāti būs jānodrošina sociālam riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām, aģentūru LETA informēja labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve.

Novirza 11,9 miljonus eiro bezdarbnieku atbalsta programmu pilnveidošanai

Uzsākot ilgstošu bezdarbnieku un nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku atbalsta programmu apvienošanu, tam paredzētie 11,9 miljonu eiro tiks novirzīti uz dažādām sociālajām programmām, liecina šodien valdībā atbalstītie Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie noteikumu grozījumi.

KPV LV atbalstītājs Memory water iegūst sociālā uzņēmuma statusu partijas pārvaldītajā LM

Finanšu institūcijā Altum ir pieejami 12 miljoni eiro Eiropas naudas, uz kuriem var pretendē sociālie uzņēmumi. Tie nav kredīti, bet granti, saņemtā nauda nav jāatdod. 133 000 eiro pirms pusotra gada ieguva firma Memory water. Uzņēmums slavu ieguvis ne vien ar to, ka savam ūdenim piedēvē brīnumainas, neiespējamas īpašības, bet arī ar partijas KPV LV atbalstīšanu pirms Saeimas vēlēšanām, par ko izpelnījās KNAB sodu. Uzņēmums atkal vēlas saņemt Eiropas naudu, lai uz to pretendētu, firmai jāiegūst sociālā uzņēmuma statuss. Eksperti uzskatīja, ka Memory water statusam neatbilst, jo tikai formāli izpilda Sociālo uzņēmumu likuma prasības un tā darbība nedod prasīto pozitīvo sociālu ietekmi. Labklājības ministrijas vadība ekspertu viedokli neņēma vērā un statusu tomēr piešķīra, ziņo raidījums Nekā personīga.

LM: Trūcīguma līmeņa samazināšanai nepietiek līdzekļu

Trūcīguma līmeni Latvijā pašlaik nav iespējams samazināt, jo tam nav budžeta līdzekļu un sākotnēji nolemts īstenot citas prioritātes, komentējot tiesībsarga Jura Jansona vēršanos Satversmes tiesā, apšaubot trūcīguma sliekšņa atbilstību pamatlikumam, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).

Pieaugs vairāku valsts sociālās aprūpes centru maksas pakalpojumu cenas

Pieaugs vairāku Labklājības ministrijas pakļautībā esošo valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) maksas pakalpojumu cenas, to paredz otrdien valdības aktualizētais ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu maksas pakalpojumu cenrādis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide