Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts budžets 2019

Budžetu pieņem vēlu, bet ne par vēlu

Valdošā koalīcija jau iepriekš bija vienojusies, ka 2019. gada novēlotais budžeta likumprojekts ir tehnisks un galīgajā lasījumā iesniegtie priekšlikumi par dažādiem papildu izdevumiem nav atbalstāmi. Visi opozīcijas politiķu priekšlikumi tika noraidīti, par to valdību veidojošo partiju politiķi saņēma asu kritiku par "stagnācijas budžeta" aizstāvēšanu.

Saskaņa neatbalstīs šā gada budžetu

Lielākā opozīcijas frakcija Saskaņa neatbalstīs šā gada budžetu, par kuru rīt Saeimā paredzēts lemt galīgajā lasījumā, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

2019.gada budžeta debates: opozīcija to kritizē, koalīcija - slavē

Spriežot par Rīgas 2019.gada budžetu, domes opozīcijas partiju pārstāvji tradicionāli to kritizēja, norādot, ka tajā iekļauti vēl pirms vairākiem gadiem doti solījumi, tikmēr valdošās koalīcijas politiķi pauda nostāju, ka "pilsēta turpina attīstīties".

Ministri neatbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu 2019. gada budžetā

Ministru kabinets pirmdien ārkārtas sēdē neatbalstīja papildu līdzekļu piešķiršanu 2019. gada budžetā, lai gan atbalstu guva atsevišķi tehniski precizējumi. Piemēram, valdība atbalstīja priekšlikumu par iespēju ļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem piešķirt prēmijas par noziegumu atklāšanu, kā arī finansējuma pārdale no atsevišķām ministriju programmām.

Budžets ierobežo deputātus

"Šis ir tehniskais budžets. Tas ir iepriekšējās valdības sagatavots budžets, kas tagad tiek īstenots. Ir iedibinājusies tradīcija, ka tad, kad nāk vēlēšanas, politiķi ir diezgan naski palielināt izdevumus, lai parādītu vēlētājiem savus labos darbus. Mantojumā uz 2019. un 2020. gadu esam saņēmuši diezgan dārgus solījumus," Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā šonedēļ sākot skatīt šā gada valsts budžeta projektu, paziņoja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Reformu neīstenošana novestu pie lielākiem nodokļiem

Galvenās šīs valdības "atslēgas reformas" ir izglītības reforma, veselības aprūpes reforma un administratīvi teritoriālā reforma, taču vēl vairākās jomās ir veicamas reformas, lai izdotos vairot ieņēmumus un nebūtu jāceļ nodokļi, tā pirmdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē izteicās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide