Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LIZDA sūdzēsies par Šadurska nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsīsies partijas Vienotība valdē un Saeimas frakcijā, aicinot izvērtēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību, kā arī aicinās šo jautājumu pārrunāt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, aģentūrai LETA pastāstīja organizācijas vadītāja Inga Vanaga.

LIZDA Padomē šodien tika gaidīts Šadurskis, taču viņš neieradās, pastāstīja Vanaga. "Esam septiņas reizes aicinājuši viņu uz tikšanos ar LIZDA valdi un padomi, bet viņš nav atradis tam laiku," skaidroja Vanaga.

Pie Vienotības arodbiedrība vērsīsies, lai norādītu uz sadarbības procesa nepilnībām ar Šadurski. "Lai partija izvērtē, kāda ir viņu pieeja pret sociālajiem partneriem un sociālo dialogu. Ja partijas vadība netiksies ar LIZDA, lai pārrunātu šo situāciju, tad informēsim biedrus par to, kāda ir šī politiskā spēka izpratne par sociālo dialogu un sadarbību pedagogu problēmu risināšanā," uzsvēra Vanaga.

"Gribam saprast un savam biedram pirms vēlēšanām nodot ziņu, vai tā ir kopējā partijas pieeja, vai arī tāds ministrs patrāpījies," teica arodbiedrības vadītāja.

Vanagas ieskatā, Vienotībai būtu jāizvērtē ministra darbība, ņemot vērā, ka nozares ministrs nevar atrast kopīgu valodu ar arodbiedrību.

Saistībā ar sociālā dialoga trūkumu LIZDA arī aicinās sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdi, ar lūgumu izskatīt Šadurska darba metodes un izveidojošos situāciju nozarē.

LIZDA uzskata, ka Šadurskis klaji neievēro 2016. gada 16. martā ar arodbiedrību noslēgto vienošanos par sadarbību. Vienošanās tika noslēgta, lai sekmētu izglītības un zinātnes nozares attīstību, sociālo dialogu, demokrātiju un nodrošinātu izglītības un zinātnes nozares strādājošo darba, sociāli ekonomisko tiesību un interešu aizstāvību. Vienlaikus arodbiedrība uzskata, ka ierobežotais sociālais dialogs starp arodbiedrību un IZM daļēji ir arī iemesls, kādēļ starptautiskā organizācija CIVICUS paziņoja, ka tā samazina Latvijas demokrātijas novērtējumu no atvērtas demokrātijas uz ierobežotu.

LIZDA padome tāpat šodien vienojās par turpmākajiem soļiem saistībā ar nevienlīdzības izskaušanu pirmsskolas pedagogiem, kā arī izdienas pensiju jautājuma risināšanu. Tuvākajā laikā arodbiedrība sāks parakstu vākšanu, kā arī masveidīgu vēstuļu sūtīšanas akciju. Vēstules tiks sūtītas Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) un viņa birojam, Finanšu ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī koalīcijas partiju deputātiem.

Paraksti tiks vākti, lai meklētu kompromisus par nevienlīdzības izskaušanu pirmsskolas pedagogiem, kā arī, lai risinātu izdienas pensiju jautājumu. Vanaga skaidroja, ka LIZDA redz risinājumu iespējas, piemēram, izdienas pensiju problemātikā, taču sociālā dialoga trūkums neļauj par tām izstāstīt lēmumu pieņēmējiem.

"Ja nenostrādās šis un neviens nerunās, tad nākamais solis būs iziešana ielās," piekodināja Vanaga.

Top komentāri

Ar LIZDu dialogs nav iespējams
A
Ar LIZDu normāls dialogs nav iespējams
Amalija Tiruma
A
Ka vispar si prokremliska un vajpratiga kuce Inga Vanaga, kura bija ka tampons Zatlera tupla partijai, var ienemt arodbiedribas amatu un pie tam Latvijas izglitibas arodbiedriba??? Loti ceru, ka Sadurskis sai vajpratirajai kremla kucei Vanagai paradis isto vieta.... Sadurski, ludzu, neraustie sno si sintrigantes un santaznistes, zini ka latviesu tata ir ar tevi, ja tu realizesi Latvijas Izglitibas reformu un likvidesi so debilo, idiotisko divvalodibas sistemu, kuru Latvija ieviesa viena cit avajpratiga, varaskara kuce no Kanadas, alkatiga un zagliga Vikene.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas