Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LIZDA

Jaunajam skolotāju algu modelim provizoriski būtu nepieciešami papildu 406 miljoni eiro

Jaunajam pedagogu darba samaksas modelim visam 2022./2023.mācību gadam provizoriski būs nepieciešami papildu 406 miljoni eiro, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupas sēdes par jauno pedagoga atalgojuma modeli atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA pieprasa Šuplinskas demisiju

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nolēmusi pieprasīt izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju, trešdien preses konferencē paziņoja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Arodbiedrības prioritāte: skolotāja prestiža spodrināšana

Jāpārtrauc tā savstarpējā iepļaukāšana un vietas ierādīšana, jāspēj aiz durvīm atstāt vienu vai otru aizvainojumu. Patlaban ir tāda sajūta, ka sen vairs nav viena darvas karote, bet satecējusi pilna muca. Un tad mēs brīnāmies, kāpēc jaunieši neraujas studēt pedagoģijas programmās, bet to beidzēji neiet uz skolu strādāt – intervijā Aismai Orupei pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Vanaga atkārtoti ievēlēta par LIZDA priekšsēdētāju

Attālināti notikušā kongresā par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta Inga Vanaga, informē LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.

LIZDA aicina atteikties no eksāmenu novērotājiem

Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi Valsts izglītības satura centram (VISC) arodbiedrības biedru priekšlikumus, viņuprāt, veiksmīgākai centralizēto eksāmenu norisei, aģentūra LETA uzzināja arodbiedrībā.

LIZDA iebilst iecerei šogad 9.klašu skolēniem rīkot valsts pārbaudes darbus

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) atcelt valsts pārbaudes darbus 9.klasēm un noteikt, ka 12.klasēm tie var notikt tikai tad, ja netiek apdraudēta iesaistīto pušu veselība un dzīvība, aģentūru LETA informēja arodbiedrības sabiedrisko attiecību speciālists Guntis Meisters.

Vanaga: Attālinātajā mācību procesā daļa vielas paliks neapgūta

Attālinātajā mācību procesā nav iespējams apgūt vielu tā, kā tiešā kontaktā, tāpēc skaidrs, ka daļa mācību vielas paliks neapgūta, tiešsaistes diskusijā stāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide