Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LTV trūkst līdzekļu sporta pasākumu raidīšanas licenču iegādei

Latvijas Televīzijai (LTV) pietrūkst līdzekļu sporta pasākumu raidīšanas licenču iegādei, liecina Ministru kabineta rīkojuma projekts.

Otrdien valdība lems par 211 208 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, ko pieprasījusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Ņemot vērā nepietiekošo uzkrājuma līmeni ieņēmumu lejupslīdes un svārstību līdzsvarošanai, 2019.gada rudens-ziemas sezonā izveidojusies situācija, kurā LTV nevarēs nodrošināt iepriekš ar starptautiskajām sporta licenču izplatīšanas organizācijām noslēgto starptautisko sporta pārraižu tiesību apmaksu, norādīts rīkojuma projektā.

Kopējā prognozētā sporta licenču maksājumu summa veido 568 666 eiro. Sākot no 2014.gada, LTV valsts budžeta dotācijas finansējuma ietvaros jau saņem 355 718 eiro, kas paredzēts būtisku sporta notikumu atspoguļošanai. Tomēr, lai nodrošinātu precīzu sporta licenču maksājumu pārskatu atsevišķu licenču dalījumā, izvērtējot pieejamos resursus, LTV ir identificējusi papildu nepieciešamos finanšu līdzekļus 211 208 eiro apmērā.

Lai nodrošinātu LTV pamatfunkcijas izpildi, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nepieciešamais finansējums ir 211 208 eiro, ko izlietos līdz 2019.gada beigām.

LTV plāno apmaksāt sekojošas licences: biatlona un bobsleja pārraidīšanai, kam trūkstošais finansējums sasniedz attiecīgi 20 000 un 115 000 eiro. Plānots apmaksāt arī 2022.gada Pasaules kausa futbolā pārraidīšanas licenci, kuras iegādei nepieciešami papildu 60 000 eiro. Tāpat plānots iegādāties licenci pasaules čempionātam vieglatlētikā. Tās iegādei nepieciešami papildu 6708 eiro. Nepieciešamais papildu finansējums pludmales volejbola Eiropas čempionāta fināla licences iegādei sasniedz 8000 eiro, bet futbola pārraidīšanai - 1500 eiro.

Tāpat rīkojuma projektā norādīts, ka izdevumi sedzami no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem saskaņā ar Ministru kabineta 2018.gada 17.jūlija noteikumiem Kārtība, kādā veic gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas izmaiņas, jo LTV ieņēmumi no saimnieciskās darbības "ir samazinājušies un arī turpmāk samazināsies, stājoties spēkā grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz iziešanu no reklāmas tirgus 2021.gada 1.janvārī".

Kā ziņots, pagājušā gada.jūnijā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus 2021.gadā.

Grozījumi nosaka no 2021.gada sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem piešķirt papildu līdzekļus tādā apjomā, kas atbilst par komerciālo paziņojumu izvietošanu gūtajiem ieņēmumiem, kā arī izmaksām, kas radīsies, aizstājot komercpaziņojuma raidlaiku ar oriģinālsaturu.

 

Top komentāri

Ronalds Trumpis
R
Līdzekļu trūkst visiem, pat Aivara Lemberga sievai.
Spriditis
S
Bet varbut beidzot butu laiks ietaupit, saisinot tas arhaiskas sporta zinas pec Panoramas, kuram nekad nav iespejams sagaidit beigas, kamer tiek lasiti rezultati visadiem bezjedzigiem kaktu maciem?
ak LTV trūkst līdzekļu?
a
Lai tak iedod oligarhi kas apzaga LV valsti un tautu..Vai Rigas namu parvaldnieks, kas riko balles par 66 000....
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Astrīda. Reemigrācijas krustmāte Latgalē(21)

"Tiem, kurus esmu uzrunājusi, aicinājusi un sagatavojusi piedāvājumus, un kuri ir atgriezušies Latgalē, esmu kļuvusi par tādu kā krustmāti. Lielākajai daļai klājas klabi un esmu gandarīta par...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas