Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LU aicina Kariņu rosināt dienesta izmeklēšanu pret IKVD

Latvijas Universitāte (LU) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot rosināt dienesta izmeklēšanu pret Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā vēstule.

LU uzskata, ka IKVD ir rīkojies prettiesiski un pārkāpis Administratīvā procesa likumu, vācot informāciju savam atzinumam par LU rektora vēlēšanu tiesiskumu.

Augstskola vērš Ministru prezidenta uzmanību uz apstākli, ka IKVD vācis un administratīvajā procesā izmantojis informāciju, kas, pēc LU vadības domām, iegūta ar prettiesiskām metodēm, proti, IKVD norīkoja dienesta amatpersonu uz LU Studentu padomes preses konferenci 9.augustā, kur amatpersona esot uzdevusies par "ieinteresētu privātpersonu" un šādi vākusi informāciju, kā arī "psiholoģiski mēģināja iespaidot klātesošos studējošos un plašsaziņas līdzekļu žurnālistus", pausts vēstulē.

LU aicina Kariņu ierosināt dienesta izmeklēšanu par dienesta darbībām šajā lietā, jo IKVD pats atteicies ierosināt dienesta izmeklēšanu par šo rīcību.

Tāpat vēstulē pieprasīts līdz šodienas pēcpusdienai augstskolai nosūtīt izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) iepriekš pieminēto IKVD atzinumu par LU rektora vēlēšanu pārkāpumiem, kā arī jauno ministrijas rīkojuma projektu par LU rektora neapstiprināšanu.

LU prorektore Ina Druviete aģentūrai LETA apstiprināja, ka vēstule nosūtīta ministru prezidentam un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārei Līgai Lejiņai. Druviete uzsvēra, ka informācija pieprasīta, jo saskaņā ar likumu LU ir tiesības iepazīties ar dokumentu kopu, kuru valdība izmantos lēmuma pieņemšanai.

Kā ziņots, ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien tomēr vēl nepieņēma lēmumu LU rektora jautājumā.

Balstoties uz Valsts kancelejas paustajām bažām par IZM sagatavoto rīkojuma projektu, kas paredz neapstiprināt Indriķi Muižnieku LU rektora amatā, valdība nolēma atlikt jautājuma izskatīšanu uz nedēļu, lai dotu laiku ministrijai sagatavot pamatotāku rīkojuma projektu.

Attīstībai/Par ministri aicināja otrdien vēl nelemt par IZM sagatavoto rīkojuma projektu, bet gan lemt tad, kad tiesību akts tiktu sagatavots tiesiski. Šim viedoklim pievienojās Jaunās Vienotības un KPV LV ministri. Savukārt nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ministri atbalstīja IZM sagatavoto rīkojuma projektu.

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Visa tā jezga ar LU sāk atgādināt "Ekstrasensu cīņas". Uzvar tas, kas soēj ilgāk noturēt publikas uzmanību un raidlaiku reklāmām :)
Pārkāpumi bija
P
un tos varēja novērst, atkārtoti rīkojot vēlēšanu pirmo kārtu. Kāpēc Muižnieks un co to nedarīja? Zināja, ka, spēlējot godīgi, zaudēs?
!
!
Tiesībsargājošajām instancēm savukārt vajadzētu pārbaudīt, kādā veidā LU izraudzījās juristu kantorus, kas samurgoja kaut ko Muižnieka iecelšanas leģitimitātes atbalstam? Konkurss bija? Līdzekļi no kādām budžeta līnijām ņemti? Kāds konkurss bija uz vietu, kur pēkšņi atkal iecelta izrādījās Broka, bet tad beigās aizgāja, nu, to, kur viņa Druvietei pati izprasījusies? Lai parāda konkursu, atlases komisijas protokolus utt. Man jau liekas, ka tur ir tik daudz nelikumību, ka nupat tā konvulsīvā Druvietes ņemšanās ir nevis par prorektora vietas saglabāšanu, bet palikšanu šaipus restēm. Un Muižnieks tur ir marionete, ko bīda, kā bīdīja visus šos 4 gadus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas