Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Latvijas Universitāte

Straube: Šobrīd neredzu sevi ilgstošā darbā LU rektora amatā

Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube šobrīd noliedz iespēju kandidēt universitātes rektora vēlēšanās, jo neredz sevi ilgstošā darbā rektora amatā, aģentūra LETA noskaidroja universitātē.

Tiesa ierosinājusi lietu par Muižniekam nelabvēlīgo valdības lēmumu

Tiesa pieņēmusi bijušā Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka pieteikumu, kurā apstrīdēts viņam nelabvēlīgais valdības lēmums, un pēc šī pieteikuma ir ierosināta administratīvā lieta, aģentūrai LETA pavēstīja Administratīvās rajona tiesas tiesneša palīdze Ilze Butkus.

Cīņu par LU turpinās tiesā

Uzklausot izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP), līdzšinējā Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka, LU Studentu padomes (LU SP) un citu iesaistīto pušu paustos argumentus, Ministru kabinets otrdien nolēma neapstiprināt Muižnieku rektora amatā. Neskatoties uz iznākumu, Muižnieks žurnālistiem uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmumprojektā ietvertie argumenti un rektora vēlēšanu rezultātu apstrīdēšana liecina par valsts varas izmantošanu. Jautāts par tālāko rīcību, Muižnieks atbild, ka tālāk jautājums jāizskata administratīvajai tiesai.

LU palikusi arī bez četriem dekāniem

Līdz ar valdības lēmumu par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā augstskola palikusi ne tikai bez Administrācijas vadītāja, Senāta un Akadēmiskās šķīrējtiesas, bet arī bez četriem dekāniem, aģentūrai LETA apstiprināja LU administrācijas juriste Anda Ozola.

Muižnieku neapstiprina amatā

Pēc ilgām diskusijām valdība nolēma neapstiprināt Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, jo pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) domām rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā Par Latvijas Universitātes Satversmi noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Par LU rektora pienākumu izpildītāju varētu iecelt Straubi

Valdībā iesniegtais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) projekts Par Latvijas Universitātes (LU) rektoru paredz Indriķa Muižnieka neapstiprināšanas gadījumā par rektora pienākumu izpildītāju iecelt augstskolas profesoru Juri Borzovu, tomēr ministrija arī pieļauj iespēju šos pienākumus uzticēt LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoram un bijušajam dekānam Gvido Straubem, aģentūrai LETA norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

LU aicina Kariņu rosināt dienesta izmeklēšanu pret IKVD

Latvijas Universitāte (LU) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot rosināt dienesta izmeklēšanu pret Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā vēstule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide