Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LVM aicina ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus un ugunsdrošības prasības

AS Latvijas valsts meži (LVM) aicina dabā gājējus ievērot valstī noteiktās prasības ārkārtējās situācijas laikā un iecienītākajās atpūtas vietās ieturēt noteikto distanci vienam no otram, kā arī, pieaugot sausumam mežā, būt uzmanīgiem ar uguni.

Rūpējoties par meža apmeklētāju drošību LVM tūrisma vietās, ir izvietotas zīmes, kas aicina ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm sausā un saulainā laika ietekmē ievērojami paaugstināsies ugunsbīstamība mežos, tāpēc atpūtniekiem jābūt atbildīgiem un jāievēro noteiktās  ugunsdrošības prasības mežā.

LVM Meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Edijs Leišavnieks skaidro, ka atrodoties mežā, nekādā gadījumā nekuriniet ugunskuru jebkurā vietā. Uguns un mežs nav savienojami. Šim nolūkam LVM ir ierīkojis speciālas ugunskuru vietas tūrisma vietās. "Būtiski ir izvairīties no jebkādas atklātas liesmas veidošanas mežā vai tiešā tā tuvumā. Mūsu pieredze rāda, ka galvenie ugunsgrēku izcelšanās iemesli ir neuzmanīga rīcība ar uguni, kā arī pērnās zāles dedzināšana," stāsta Leišavnieks.

Pirmais meža ugunsgrēks 2020. gadā LVM apsaimniekotajā teritorijā tika reģistrēs jau 3. martā, kad, iespējams, cilvēku neapzinātas rīcības rezultātā uguns skāra 0.001 ha lielu meža teritoriju. Meža ugunsgrēks sausos laikapstākļos un labvēlīga vēja ietekmē ātrā laikā var pārņemt lielu meža platību, iznīcinot ne vien augošos kokus, bet arī dzīvo radību.

VM aicina arī motorizēto transportlīdzekļu, īpaši motociklu un kvadriciklu, vadītājus būt uzmanīgiem un atbildīgiem mežā, nebraucot ārpus meža ceļiem, jo pietiek ar nokritušiem, uz izplūdes kolektora uzkarsētiem, gruzdošiem kūdras gabaliem vai sūnu putekļiem, lai izceltos meža ugunsgrēks. Arī šādam nolūkam LVM mežā ir izvietojis brīdinājuma zīmes, lai informētu motobraucējus.

Tā kā mežos vērojams arvien lielāks cilvēku skaits, LVM aicina būt savstarpēji iecietīgiem, saprotošiem un pieklājīgiem, novietojot savus transportlīdzekļus noteiktās vietās vai tur, kur tie netraucētu pārvietošanos citiem transportlīdzekļiem. Arī līdzpaņemto maltīti LVM aicina baudīt kādā no vairāk nekā 300 tūrisma vietām, kur izveidoti labiekārtoti galdi un soli. Pēc būšanas mežā, aiz sevis viss jānovāc – ko atnesi, to aiznes.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas