Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Latvijas valsts meži

Mežs ar noslēpumu

Dodoties Īles virzienā, trīspadsmit kilometru no Dobeles ceļotājs nonāk pie izteiksmīga reljefa ainavas, apvītas nostāstiem. Tas ir Latvijas valsts mežu Pokaiņu mežs, kur stāvos pauguros un dziļās ielejās atrodami akmeņu krāvumi. Tie slēpj sevī pagātni, kuru centušies izzināt gan arheologi, gan ģeogrāfi, gan dziednieki, gan citi pētnieki. Noslēpums ir palicis. Savukārt rudens un ziemas sezona ir piemērots laiks, lai klātienē iepazītu Pokaiņu pauguraino pievilcību, ja vien kājās ir ērti apavi un spēks.

Mežu nozares aicinājums sadzirdēts ministrijās

Lai Latvijā mazinātu CO2 izmešu apmēru, mežu nozares uzņēmēji aicina rīkoties līdzīgi Ziemeļvalstīm un palielināt kokmateriālu kravu pārvadājumos pieļaujamo transportlīdzekļu masu līdz 60 tonnām un garumu līdz 24 metriem, ja ir saņemta atļauja lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem. To vēstulē satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) un zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (NA), kā arī a/s Latvijas valsts meži aicina Latvijas Mežizstrādātāju savienība.

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāj vides instalāciju Piemēslot nav māksla

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, 18. septembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā Piemēslot nav māksla atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos. Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur "realitātes" jeb piesārņojuma filtru.

Maldināšanas gadījums – PATA un tehnoloģiskās koksnes pārdošanas tirgus

Raidījuma Nekā personīga žurnālisti trīs raidījumos centās iesist pa a/s Latvijas valsts meži vadību, visai vienkāršotā un emocionālā stilā mēģinot "sazīmēt" pārkāpumus tehnoloģiskās koksnes pārdošanas procedūrās. Diemžēl šo raidījumu netiešais cietējs ir arī PATA - viena no lielākajām mežu nozares uzņēmumu grupām Latvijā.

TV3: KNAB pārbauda aizdomīgus LVM darījumus ar papīrmalku

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudīt aizdomīgus AS Latvijas Valsts meži (LVM) darījumus ar papīrmalku, kuros iesaistīti kokrūpnieka Ulda Mierkalna uzņēmumi, šovakar vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Apmeklētājiem atvērtas visas Latvijas Valsts mežu atpūtas vietas

No piektdienas apmeklētājiem atkal atvērtas visas valsts mežu apsaimniekotāja Latvijas Valsts meži (LVM) atpūtas vietas, no kurām daļa ārkārtējās situācijas laikā vīrusa izplatības ierobežošanas dēļ bija slēgtas, liecina informācija LVM mājaslapā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide