Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Mājokļu atbalsta programmai būs pieejami septiņi miljoni eiro

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai Attīstības finanšu institūcijai Altum (Altum) piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020.gadā.

EM ir sākusi darbu pie programmas paplašināšanas, lai no 2020.gada februāra atbalsts būtu pieejams arī personām, kuru apgādībā ir viens vai vairāki bērni un ir iestājusies grūtniecība, kā arī, lai palielinātu garantijas apmēru līdz 30% pašreizējo 20% vietā no aizdevuma ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem. Tāpat ministrijas iecere ir sniegt ģimenēm iespēju pretendēt uz garantiju atkārtoti pie nosacījuma, ka iepriekš piešķirtās garantijas saistības ir izbeigušās.

Mājokļu garantiju atbalsta programma būtiski samazina pirmo iemaksu mājokļa būvniecībai vai iegādei ar hipotekāro kredītu. Mājokļu garantiju programma tiek īstenota kopš 2015.gada. Līdz šā gada novembra sākumam mājokļu garantiju atbalsta programmas ietvaros Altum ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei kopā piešķīrusi 12 746 mājokļu garantijas par kopējo summu 92,4 miljoni eiro un šajās ģimenēm kopā aug 18 300 bērnu.

Vienlaikus 2020.gadā Altum turpinās piešķirt arī valsts atbalstu mājokļa iegādei garantiju programmas ietvaros jaunajiem speciālistiem vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo vidējo izglītību. Garantijas mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem netiek sniegtas no valsts budžeta finansējuma, bet gan Altum līdzekļiem. Atbalsta programma jaunajiem speciālistiem ir pieejama kopš 2018.gada 1.marta un līdz šim brīdim jaunajiem speciālistiem kopumā piešķirtas 1676 garantijas 11,95 miljonu eiro apmērā.

Atbalsta programmas ietvaros Altum izsniedz valsts garantijas uz laiku līdz desmit gadiem un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. Altum galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.

Top komentāri

Vai šodienas pensionāri sagaidīs?
V
Kad beidzot atcelsim nekustamā īpašuma nodokli ģimenes vienīgajam īpašumam,ko bija ieplānojusi jau "Jaunā laika" valdība?
Ir
I
tachu skaidrs, ka tos miljonus dabús bankas un/vai búvnieki.
Ass
A
Kaut kas līdzīgs ātrajām kredītam ,tikai šoreiz kredīts tiek pasniegts no mistiskas organizācijas nevis no bankas!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas