Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Nākamgad atvieglojumu izmantošanai sabiedriskajā transportā būs jāreģistrē tikai derīga eID karte

Nākamgad mainīsies braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība reģionālajā sabiedriskajā transportā, un atvieglojumu izmantošanai sabiedriskajā transportā būs jāreģistrē tikai derīga eID karte, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Tiks modernizēta un vienkāršota valsts noteikto braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība reģionālajā sabiedriskajā transportā. Pēc sistēmas modernizācijas valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos pasažieri varēs izmantot, reģistrējot tikai derīgu eID karti. Citas apliecības, piemēram, invalīdu, daudzbērnu ģimeņu, represēto personu, reģionālās nozīmes sabiedriskajā transportā vairs nebūs nepieciešamas. Plānots, ka jaunā sistēma sāks darboties 2023.gada pirmajā pusgadā.

Plānotās izmaiņas primāri attieksies uz personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, apliecības "Goda ģimene" īpašniekiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, bērniem bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušiem bērniem, kas braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Kopumā valsts noteiktie atvieglojumi braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā pienākas aptuveni 280 000 iedzīvotāju.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš skaidro, ka jaunā sistēma vienkāršos pasažieriem atlaides izmantošanu, jo cilvēkiem būs nepieciešama tikai eID karte, kura būs jāreģistrē biļešu tirdzniecības vietā vai pie vadītāja. 

"Visu pārējo paveiks pati sistēma, tostarp nolasīs, kāda tieši atlaide personai pienākas. Pasažierim vairs nebūs jāinformē transporta vadītājs par pienākošos atlaidi un nevajadzēs arī uzrādīt citas apliecības, kas nereti mēdza pazust, izbalēt un bija grūti salasāmas," norāda Godiņš. 

No nākamā gada eID karte kļūs par personu apliecinošu dokumentu visiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri ir sasnieguši 15 gadu vecumu. Godiņš pauž, ka jauno atvieglojumu saņemšanas sistēmu Autotransporta direkcija plāno ieviest pirmā pusgada laikā, līdz ar to visiem pasažieriem ir pietiekošs laiks pieteikties vai nomainīt savu eID karti. 

Pasažieriem, kuriem vēl joprojām nav savas eID kartes, to iespējams saņemt jebkurā no 29 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļām rindas kārtībā. Pēc jaunas kartes jādodas arī tiem eID kartes īpašniekiem, kuriem karte ir izsniegta līdz 2019.gada 1.septembrim, jo šajās kartēs nav pieejama Autorizētās identifikācijas sīklietotne (AIF), kas nepieciešama, lai varētu izmantot valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus reģionālās nozīmes sabiedriskajā transportā.

Ja eID karte ir izsniegta laikposmā no 2019.gada 2.septembra līdz 2021.gada 27.decembrim, tajā nepieciešams aktivizēt braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas funkcionalitāti. Ņemot līdzi eID kartes PIN kodus, to ir iespējams izdarīt gan Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Klientu apkalpošanas centros un PMLP, gan arī kādā no Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centriem. Ja eID kartes PIN kodi ir nozaudēti, tad karti būs iespējams aktivizēt tikai kādā no PMLP nodaļām.

Braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai pilnībā gatavas ir visas eID kartes, kas ir izdotas no 2021.gada 28.decembra. Šo karšu īpašnieki varēs saņemt visus pienākošos braukšanas atvieglojumus, izmantojot savas eID kartes, kolīdz jaunā sistēma nākamgad sāks darboties.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas