Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Nākamgad mediķiem vidējā darba samaksa pieaugs par 20%

Otrdien, 18.decembrī, valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus, kas paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra ārstniecības personu vidējā darba samaksa pieaugs par 20% salīdzinājumā ar 2018.gadu, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Valdībai apstiprinot Veselības ministrijas sagatavotos normatīvos aktus, nākamajā gadā stacionārajā sektorā ārsti un funkcionālie speciālisti saņems vidēji 1856 eiro līdzšinējo 1547 eiro vietā. Ārstniecības un pacientu aprūpes personām atalgojums pieaugs no esošajiem vidēji 928 eiro līdz 1114 eiro nākamgad, savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām darba samaksa mainīsies no vidēji 620 eiro līdz 742 eiro.

Ambulatorajā sektorā ārsti un funkcionālie speciālisti nākošgad saņems vidēji 1350 eiro līdzšinējo 1125 eiro vietā. Ārstniecības un pacientu aprūpes personām atalgojums pieaugs no esošajiem 675 līdz vidēji 810 eiro, savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām darba samaksa mainīsies no 450 eiro uz vidēji 540 eiro.

Tāpat atalgojums vidēji par 20% palielināsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošām ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājiem, kā arī Ieslodzījumu vietu pārvaldē strādājošajām ārstniecības personām.

Noteikumos mainīta arī ārstniecības personu zemākā mēnešalgas likme par slodzi. Tā palielināta visām mediķu grupām. Piemēram, sertificēta ārsta un zobārsta zemākā mēnešalga pieaugs par 180 eiro no 899 eiro līdz 1079 eiro. Savukārt sertificētas māsas un ārsta palīga zemākā mēnešalga no 595 eiro tiks palielināta līdz 714 eiro, kas ir par 119 eiro vairāk.

Lai nodrošinātu, ka piešķirtais finansējums tiek novirzīts paredzētajam mērķim – zemākās darba samaksas palielināšanai ārstniecības personām,  Nacionālais veselības dienests, slēdzot līgumus par valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu, paredzēs līgumā nosacījumu finansējumu novirzīt darba samaksas palielināšanai, kas nepārsniedz 4 vidējās tautsaimniecībā nodarbināto mēnešalgas.

Arī 2020. un 2021. gadā plānots vidējās darba samaksas 20% pieaugums, ārstu atalgojumam sasniedzot divkāršu tautsaimniecībā nodarbināto vidējo darba samaksu. To paredz jau iepriekš valdības apstiprinātie politikas plānošanas dokumenti. Prognozējams atalgojuma palielinājums turpmākajos gados ir viens no būtiskākajiem soļiem, lai risinātu problēmas ar cilvēkresursu trūkumu nozarē.

Top komentāri

Ass
A
Ka var kaut ko solīt pieņemot pagaidu budžetu!
m,p
m
Pasvaldibas slimnicas ,var pasas darit un maksat darbiniekiem algas ka vini grib???un maksat mazakaS !!!
med ,darbinieks
m
Nu redzes kafa alga bus pasvaldibas slimnicas masu paligiem?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas