Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Pirmdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Valsts kancelejā atzina - nav saprotams, no kā IZM secinājusi, ka ārējo normatīvo aktu pārkāpums ir vērtējams kā būtisks procesuāls pārkāpums

Neesot iespējams pārliecināties, vai pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja iznākumu

Izvērtējot precizēto Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, nav iespējams pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu, teikts Valsts kancelejas sagatavotajā atzinumā.

Jau ziņots, ka šodien valdība plāno lemt par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā uz vēl vienu termiņu, tomēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) iepriekš koalīcijas partneriem rekomendēja Muižnieku amatā neapstiprināt. Vēl vakar koalīcijas partiju vidū nebija vienprātības - atbalstīt vai neatbalstīt Muižnieku LU rektora amatā.

Valsts kancelejā atzina, ka ne Augstskolu likums, ne LU Satversme nenosaka LU rektora vēlēšanu kārtību un norisi LU. Vienlaikus IZM sagatavotajā rīkojuma projektā konstatēts, ka LU rektora vēlēšanās ir pieļauti procesuāli pārkāpumi, neievērojot iekšējos tiesību aktus.

IZM rīkojuma projektā secina, ka, "ja Satversmes sapulce savā darbībā neievēro LU Satversmes sapulces nolikumu, ir pamats uzskatīt, ka tā neievēro ārējo normatīvo aktu - LU Satversmi".

Tomēr Valsts kancelejas ieskatā, rīkojuma projektā nav pamatots, kā Ministru kabinets pie šāda secinājuma nonācis.

Tāpat Valsts kancelejā atzina - nav saprotams, no kā IZM secinājusi, ka ārējo normatīvo aktu pārkāpums ir vērtējams kā būtisks procesuāls pārkāpums, ņemot vērā, ka ne Augstskolu likums, ne LU Satversme nenosaka LU rektora vēlēšanu kārtību un norisi universitātē.

Valsts kancelejā arī vērsa uzmanību uz faktu, ka IZM sagatavotā rīkojuma projekta argumentācijā ir izmantoti apsvērumi, kas izdarīti uz pieņēmumiem. "Ņemot vērā, ka pamatojumam jābūt pēc būtības pareizam un saprotamam, rīkojumā nevar norādīt pieņēmumus, kas nav pamatoti ar pierādījumiem," uzsvēra Valsts kancelejā.

Tādējādi atzinumā secināts, ka nav iespējams pārliecināties, vai konstatētie pārkāpumi ietekmēja LU rektora vēlēšanu iznākumu un vai vēlēšanu rezultāts neatspoguļo vēlētāju brīvo gribu.

Vienlaikus Valsts kancelejā atzina, ka IZM nepieciešams izvērtēt Augstskolu likuma atbilstību Latvijas Satversmei, kā arī nepieciešams pilnveidot augstskolu rektora vēlēšanu procesu.

Top komentāri

Arturs Priedītis
A
Jebkurš eskalācijas process sasniedz kaut ko jaunu. Latvijā visatļautības eskalācijas process ir licis pievērst uzmanību tautas jaunai negatīvai pazīmei. Jaunās negatīvās pazīmes vārds ir “nelietība”. Visatļautības eskalācija ir sekmējusi latviešu tautas negatīvo pazīmju papildināšanos. Respektīvi, nepatīkamu nevērtības modernizāciju.
Jūlijs Patsērs
J
Ja ir šaubas, tad procedūra ir jāatkārto.
???
?
Ja par tevi pirmajā kārtā nobalso vairāk nē nekā par, tad normāls godavīrs neizdotu rīkojumu par sapulces sasaukšanu, kurā netiktu norādīts, ka būs rektora vēlēšanas. Kāds rektors, tāda arī augstskola, bēdīgi.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas