Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

No 1.aprīļa par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā

No 1.aprīļa atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā nodeva divu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Pašvaldība aicina braucējus caurlaides iegādāties elektroniski portālā www.visitjurmala.lv, ar Mobilly vai Citadele aplikāciju starpniecību. Tāpat pastāv iespēja nodevu samaksāt caurlaižu iegādes automātos četrās vietās pilsētā - pie lielveikala Rimi Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas. 

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā līdz plkst.23.59, vai pirms tam. Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta. Iegādājoties caurlaidi, precīzi jānorāda transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Caurlaide derīga tikai konkrētam transportlīdzeklim, kura reģistrācijas numurs ir tajā norādīts.

Pašvaldība norāda, ka lai neaizmirstu iegādāties caurlaidi, ir iespējams pieteikties atgādinājuma saņemšanai e-pastā. 

Ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā un tam nebūs iegādāta caurlaide, piereģistrētajā e-pastā tās pašas dienas vakarā laikā no plkst.19 līdz plkst.23.30 tiks nosūtīts atgādinājums, lai varētu paspēt iegādāties caurlaidi un nebūtu jāsaņem sods. Pieteikties atgādinājuma saņemšanai var mājaslapā www.jurmala.lv sadaļā Caurlaides.

Pieejamas arī ilgāka termiņa caurlaides - septiņām, 30 vai 90 dienām, kā arī visam periodam. Transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām caurlaide septiņām dienām maksā 10 eiro, 30 dienām - 31 eiro, 90 dienām - 55 eiro, bet visam periodam - 107 eiro. Savukārt transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām maksa par caurlaidi ir attiecīgi 12, 43, 110 un 213 eiro.

Autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Iebraukšanas nodeva nav jāmaksā elektromobiļiem un transportlīdzekļiem, kuri pielāgoti vadītājam invalīdam. No nodevas samaksas atbrīvoti arī transportlīdzekļi, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus, kā arī invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās. Šiem autobraucējiem pirms iebraukšanas Jūrmalā ir vai nu jāreģistrē iebraukšana portālā epakalpojumi.jurmala.lv, vai, iebraucot pilsētā, pašvaldības policijas dežūrdaļā Dubultu prospektā 2 Dubultos. 

Pati persona ar invaliditāti var noformēt bezmaksas caurlaidi visai sezonai vienam savam īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim bez maksas. Bezmaksas caurlaides pienākas arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku īpašumā vai turējumā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Lai to noformētu, personai, kurai piešķirts Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka statuss, jāaizpilda pieteikums un jāiesniedz domē, nosūtot pa pastu vei e-pastā.

Pašvaldībā atgādina, ka caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta. Videokameras fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru, un vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plkst.23.59 ir iegādāta caurlaide. Sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. 

Top komentāri

Pareizaisjautājums
P
JA PATIEŠĀM "caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta"... TAD KĀPĒC INVALĪDAM IR JĀMOKĀS, LAI PIERĀDĪTU , KA VIŅŠ IR INVALĪDS??? CSDD DATU BĀZĒ IR FIKSĒTI INVALĪDAM PIEDEROŠĀ AUTO DATI. Ja "automatizētā" sistēma neatšķir invalīda auto ... tad kāda ir tā "automatizācijas pakāpe?
Jūrmalniekiem Rīgā par maksu
J
Kāpēc Jūrmalnieki vēl arvien drīkst iebraukt Rīgā bez maksas? Vai Rīga nav vairāk pieblīvēta un vairāk piesārņota nekā Jūrmala? Kur skatās PARistu ieceltais Rīgas administrators?
Imanta, Babīte nepietur
I
Katru rītu cauri Babītei tūkstošiem jūrmalnieku brauc uz Rīgu. Nemaksā ne Babītei, ne Rīgai. Katru vakaru cauri Babītei tūkstošiem jūrmalnieku brauc no Rīgas uz Jūrmalu. Nemaksā ne Babītei, ne Rīgai. Kādu dienu kāds Babītes iedzīvotājs grib aizbraukt uz Lielupes Rimi. Viņam ir jāmaksā nodeva. Ja nē - tad sods. Vai tas ir taisnīgi?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazsalaca tiesāsies, lai saglabātu patstāvību(12)

Mazsalacas novada dome ir starp tām pašvaldībām, kas vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas, Ramatas, Sēļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas