Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noraida Saskaņas virzītos grozījumus LTV krievu valodas raidījumu plašākai pieejamībai

Saeima šodien noraidīja Saskaņas deputātu rosinātās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma izmaiņas, kas, partijas skatījumā, varētu novērst "būtisku sabiedrisko mediju raidījumu krievu valodā auditorijas samazināšanos" un Krievijas propagandas televīziju popularitātes pieaugumu Latvijā.

Šos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā bija iesnieguši "Saskaņas" deputāti Cilevičs, Valērijs Agešins, Igors Pimenovs, Vladimirs Nikonovs, Edgars Kucins un Regīna Ločmele. Opozīcijas politiķi pauda viedokli, ka attiecīgās izmaiņas ir būtiskas arī no valsts drošības viedokļa.

Partijas skatījumā, viens no veidiem, kā daļēji risināt šo problēmu, varētu būt sabiedriskā medija rudenī gaidāmās interneta platformas raidījumu krievu valodā retranslācijas nodrošināšana, piemēram, kabeļtīklos. Lai to panāktu, parlamentārieši rosināja veikt precizējumus likumā saistībā ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas satura izplatīšanu.

Grozījumi paredzēja "must carry" principa interpretācijas precizēšanu, skaidroja parlamentārieši. "Must carry" principa būtība ir visu platformu pakalpojumu sniedzēju pienākums bez papildmaksas iekļaut visās piedāvātajās paketēs sabiedriskās televīzijas programmas, lai nodrošinātu to satura pieejamību.

Tomēr saskaņā ar pašreizējo regulējumu šis princips ir pārāk šaurs situācijā ar Latvijas Televīzijas raidījumu krievu valodā aiziešanu uz multimediju platformu, kas ir paredzēta šogad rudenī, skaidro Cilevičs.

"Lielākā esošās auditorijas daļa (piemēram, ikdienas ziņas skatās 30 000-40 000 cilvēku) tiks neatgriezeniski zaudēta, jo pārsvarā tie ir gados veci un ne īpaši turīgi cilvēki, kas dod priekšroku tradicionālām platformām, pirmkārt, kabeļtelevīzijai," norādīja "Saskaņas" deputāti.

"Likuma grozījumi veicinās kvalitatīvas informācijas un ziņu plašāku pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, tai skaitā krievu valodā, naidīgas propagandas un viltus ziņu ietekmes samazināšanu, pateicoties alternatīvas informācijas pieejamības uzlabošanai," šādu nostāju pauda politiķi.

 

Top komentāri

Alsu
A
Tikai skataties ka vel sie smerdeli Cilevics, Pimenovs, Nikitins, Locmele, Kucins, Agesins…..draud Latvijas valsts drosibai un latviesu nacijai? Kapec sie krievi un zidi neples savus tuplus par to, KA Vacija TV ekranos netiek zinas izplatitas zidu, krievu, turku….valodas? Kapec sie krievi nekerc par to, ka Zidija, kura dzivo vairaki milijoni krieviski runajosi zidi netiek zinas izplatitas krievu valoda, kape sie salasnas nekerc par to, ka Krievija valsts kanalos zinas netiek izplatitas zidu, armenu, tadziku, tataru….valodas?
Tekla Rusina
T
Tas ir vajprats, ka vel pec 30 gadiem saeima sez krievu un zidu nacisti, kuri lobe okupantu valodas- krievu valodas nostiprinasanu Latvija. Mes visi baudam alkatigas, zagligas, divkosigas vecenes Vikenes darba auglus, kura esot Latvijas prezidenta amata ka iztapiga kucite izkalpojas rietumu valstu izdzimteniem Van der Stulam un citiem izdzimteniem…. ka rezultata Vikene divas reizes ateicas paraksti likumu par Latvijas izglitibas sistemas pareju uz Latvijas valsts valodu- latviesu valodu, kuru bija sagatavojusi NA un saeima apstiprinajusi, tacu si vecene Vikene ieviesa divvalodibas izglitibas sistemu, lai tikai iztaptu saviem saimniekiem….. Latvija ir radikali japariet uz Latvijas valsts valodas izglitibas sistemu 100% valsts valoda sakot ar berniem bernudarzos, skolas, augstskolas…….Latvijas zinam, raidijumiem ir jabut 100% Latvijas valsts valoda……, kas attiecas uz veciem cilvekiem, tad vini lenam un pakapeniski dodas citos laukos, ir jarupejas par jauno paudzi….
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas